YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Blöf yapmıyoruz, İran'ı vurmaya hazırız!"
Yaakov Amidrov, İsrail'in gerekirse İran'ın nükleer tesislerini vurmaya hazır olduğunu açıkladı.
"Blöf yapmıyoruz, İran'ı vurmaya hazırız!"
18 Kasım 2013 / 13:54 Güncelleme: 18 Kasım 2013 / 13:59

İsrail'in geçen ay görevinden ayrılan Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Yaakov Amidror, ülkesinin gerekirse İran'ın nükleer tesislerini tek taraflı vurmaya hazır olduğunu açıkladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Ulusal Güvenlik Danışmanlığını da yapan emekli General Yaakov Amidror, "İranlıları durdurabilecek yeterli kabiliyetimiz var. Blöf yapmıyoruz. Çok ciddiyiz ve İsrail'in kendini savunması olasılığına hazırlanıyoruz" dedi.

İngiliz Financial Times (FT)'nin haberine göre, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun İran'ın nükleer programıyla ilgili yürütülen ve bu hafta da devam edecek müzakerelerde varılacak "kötü bir anlaşmanın" savaşa neden olabileceğini söylediğini anımsattı.

ABD'nin, İsrail'in İran'a saldırmasına karşı olduğunu belirten FT, "Washington'ın, İsrail'in İran'a yönelik tek taraflı olası saldırısının, İsrail'in büyük bir misillemeyle karşı karşıya kalmasına neden olmasından endişe duyduğunu" yazdı.

Netanyahu'nun İran'a karşı "tek taraflı bir askeri müdahalede" bulunup bulunmayacağının sorulması üzerine Amidror, "Netanyahu'nun buna hazır olduğunu" söyledi. İran'ın nükleer programının sadece İsrail için değil, tüm Ortadoğu için tehdit oluşturduğunu ifade eden Amidror, "Ancak başkaları bu işi yapmak istemiyorsa onları bekleyemeyiz" dedi.

İsrail'in, İran'a tek taraflı olası bir müdahalesinde Hizbullah'ın misillemede bulunabileceği konusuyla ilgili ise Amidror, "İsrail'in bu durumda kara kuvvetlerini kullanmaya hazır olması gerektiğini" vurguladı.

 

AA

Etiketler:
Keşke vurabilse!...
 // Yahya RAMİ
Bence kalıcı bir dünya barışı için terör devleti israilin tek bir ferdinin bile bırakılmadan haritadan ebediyyen silinmesi ile mümkün olabilir. Ancak şu şartlarda ne israil İranı ne de İran israili vurabilir. İki gizli dost farkedemediğimiz çıkar hesapları için göstermelik ağız dalaşı yapmaya devam ediyorlar. İnşallah israil dediğini yapar bu da sonlarının başlangıcı olur!......
18 Kasım 2013 Pazartesi 14:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler