YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Blair, darbeci Sisi'ye danışman oldu
İngiltere eski Başbakanı Blair, Mısır Devlet Başkanı Sisi'ye danışmanlık yapacak.
Blair, darbeci Sisi'ye danışman oldu
03 Temmuz 2014 / 20:31 Güncelleme: 03 Temmuz 2014 / 20:32

İngiltere'nin eski Başbakanı ve Ortadoğu Dörtlüsü Temsilcisi Tony Blair'in, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi'ye iş fırsatları ve ekonomik konularda danışmanlık yapacağı bildirildi.

İngiliz Guardian gazetesinin haberine göre, Blair el Sisi'ye, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından finanse edilen bir program çerçevesinde iş fırsatları ve ekonomik reformla ilgili danışmanlık yapmak için anlaştı.

Gazete, Blair'in sözcüsünün, "Eski Başbakan'ın bu danışmanlığı hiçbir kişisel çıkar için yapmayacağını, sadece danışmanlık hizmeti sağlayacağını ve toplantılara katılacağını" ifade ettiğini bildirdi. Sözcü ayrıca, "Blair, Mısır'daki el Sisi yönetiminin reform gündeminin desteklenmesi gerektiğine inanıyor. Bunun için her türlü yardımı yapacak" ifadesini kullandı.

Haberde, 1997-2007 yıllarında İngiltere Başbakanlığı yapan 61 yaşındaki Blair'in Mısır'ın demokratik yollarla seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi'nin devrilmesine neden olan askeri darbeyi desteklediği de anımsatıldı.

 

SABAH

21:35
 // DARBELERİN BEŞİĞİ
Batı özentisi çağdaşlar! Adamınıza bakın da, kim olduğunuzu anlayın. Akif ne demişti; ''Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar'' valla bana kalırsa bu canavarın, köpek balığı gibi dişleri çıkıyor....
03 Temmuz 2014 21:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler