YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir yolcu uçağı kalkış esnasında düştü
Bir yolcu uçağı kalkış esnasında düştü
Bir yolcu uçağı kalkış esnasında düştü
15 Nisan 2008 / 20:19 Güncelleme: 17 Nisan 2008 / 00:00


Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde bir yolcu uçağı kalkış esnasında yerleşim bölgesine düştü. Amerikan CNN'nin haberine göre 78 kişihayatını kaybetti.


Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde, bir yolcu uçağının kalkış esnasında düştü. Yetkililer, Hewa Bora adlı özel bir hava yolu şirketine ait uçağın Kinşasa'ya gitmek üzere Goma havaalanından kalkışından kısa bir süre sonra düştüğünü belirttiler. Yolcu uçağında çok sayıda kişinin bulunduğunu kaydeden havaalanı yetkilileri, uçağa ulaşmak için her türlü çabanın gösterildiğini, halen yanan uçağın infilak edebileceğinden endişe ettiklerini söylediler. Reuters ajansı, uçağın Boeing 727 tipi olduğunu bildirirken, Associated Press hükümet yetkililerine dayanarak uçağın DC-9 tipi olduğunu duyurdu.


Kızılhaç ölü sayısının belli olmadığını bildirdi. Goma'daki Kızılhaç yetkilisi Kitoko Kabambi, "Uçak Kinshasa'ya gitmek üzere havalanırken alev aldı. Pistin sonundaki ticari bölgeye düştü. Ölü sayısını bilmiyoruz" şeklinde konuştu. CNN televizyonu ise olayda 78 kişinin öldüğünü bildirdi.


Goma-Kinshasa seferleri Hewa Bora Airways şirketi tarafından yapılıyor. Bu şirketin Kongo'daki 50'den fazla havayolu şirketi gibi Avrupa Birliği'ne sefer yapmaları yasak.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler