YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Bir grup milletvekilimiz, yarın Kobani'ye gidecek"
"Bir grup milletvekilimiz, yarın Kobani'ye gidecek"
06 Ekim 2014 17:45
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) bir grup milletvekilinin, incelemelerde bulunmak üzere Kobani'ye (Ayn El Arap) gideceği bildirildi.

IKBY Parlamento Sekreteri Fahreddin Kadir,  yaptığı açıklamada, milletvekillerin, mensup olduğu siyasi partileri temsilen Kobani'ye giderek, yaşanan insani durumu yerinde inceleyeceğini söyledi.

Çatışmaların başından beri Kobani'ye büyük bir "duyarlılık gösterdiklerini" ifade eden Kadir, bölgedeki incelemenin ardından heyetin hazırlayacağı "insani durum raporu"na göre, parlamento olarak bazı kararlar alacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Terör örgütü IŞİD'in, Rojava'daki saldırıları başladığı zaman bir açıklama yayınlayarak, yabancı ülkeler ile uluslurarası sivil toplum kuruluşlarına Kobani halkı için yardım çağrısında bulunduk. Çağrımızı tekrarlıyoruz. Ulusal ve uluslararası tüm kurum ve kuruluşların, Kobani'ye yardım noktasında insani sorumluluklarını yerine getirmelerini istiyoruz."

IKBY'li heyetin Türkiye'den geçerek bölgeye gitmeye çalışacağı ifade edildi.

Suriye'nin Halep'e bağlı Ayn el Arap (Kobani) kentinde bir süredir bazı Kürt gruplar ile terör örgütü IŞİD arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

 

AA

Etiketler: , ,
19:31
 // Rasim DUMAN
PYD eger istikametini İslama cevirirse, elbette ki ALLAH(C.C.)'in nusrati kendilerine yetisecektir. Once inanc istikamet ve niyetlerini duzeltsinler. Sayin milletvekillerinden ricam, bu telkin ve tavsiyeyi PYD'lilere yapmalaridir....
06 Ekim 2014 19:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler