YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir El Zeydi vakası daha...
Bir El Zeydi vakası daha...
01 Ekim 2009 11:57
İlk Iraklı gazeteci El Zeydi Başkan Bush'a fırlatmıştı ayakkabısını. Bugünse IMF Başkanı aynı harekete maruz kaldı...

ABD'nin eski Başkanı George W. Bush'a geçen yıl ayakkabılarını fırlatan Iraklı gazeteci El Zeydi günlerce manşet olmuştu gazetelerde...

Bugün ise bir aykkabı vakası daha yaşandı...

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Dominique Strauss-Kahn, Bilgi Üniversitesinde konferans verdiği salonda dinleyiciler arasındaki bir kişi tarafından ayakkabı fırlatılarak, protesto edildi.

Başkan Dominique Strauss-Kahn, konferans sırasında konuşmasının ardından soruları yanıtlarken, bir öğrencinin soru sormaya hazırlandığı sırada bu öğrencinin bulunduğu bölümün arka tarafında oturan bir kişi ayağa kalkarak, bağırarak ayakkabısını Kahn'ın bulunduğu sahneye fırlattı.

Başkan Dominique Strauss-Kahn'a ayakkabı fırlatılmasının yanı sıra salonda bir grup tarafından da protesto edildi.

Başkan Dominique Strauss-Kahn'ı, konferans sırasında konuşmasının ardından soruları yanıtlarken, ayakkabı fırlatan erkek öğrencinin salondan çıkarılması sırasında da yanında bulunan kız öğrenci pankart açmak istedi. Güvenlik görevlileri kız öğrencinin pankart açmasını engelleyerek, salondan çıkardı.

Ayakkabı fırlatma protestosundan sonra konferans salonundaki bazı öğrenciler de alkışlarla Kahn'ı protesto etti. Bu sırada Kahn, son soruyu da yanıtladı ve konferansı bitirdi.

Kahn'ın konferans salonundan dışarıya çıktığı sırada da, bazı öğrenciler ayağa kalkarak IMF ve AK Parti aleyhinde slogan atarak Kahn'ı protesto etti.

Protestonun ardından, konferansın bitmesiyle salon boşaltılarak basın mensupları üniversiteden çıkarıldı.

Bu arada, ayakkabı fırlatan erkek öğrenci ile yanında pankart açmaya çalışan kız öğrenci polis tarafından gözlem altına alındı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler