YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir düzine hırsız dükkanı böyle talan etti
Bir düzine hırsız dükkanı böyle talan etti
26 Mart 2013 09:45
İngiltere’nin başkenti Londra’da elektronik eşyalar satan bir markete giren hırsızlık çetesinin metodu görenleri hayrete düşürüyor.

Bir düzineden fazla hırsız bir anda dükkana giriyor ve önlerine gelen her şeyi çalarak hızla dükkandan uzaklaşıyor. Polis ise yaşları 14 ila 22 arasında değişen bu hırsızlara toplamda 11 yıl hapis cezası verildiğini ifade etti.

Bu küçük hırsızların kentte büyük bir kaosa neden olduğunu ifade eden yargıçlar hırsızların genellikle iPad’leri çaldıklarını ifade etti. 42 farklı markete girdikleri belirlenen hırsızlar görüntülerdeki yerden ise 500 bin Euro değerinde elektronik eşya çaldıkları ifade ediliyor. Saldırganlardan bazıları yalnızca 14 yaşında ve yargıç Peter Testar konuyla ilgili açıklamasında, “Bu saldırganlar tarafından soygun gerçekleştirmek için hazırlanmış bir komplo ve çocuklar önlerine gelen ne varsa çalıp, kaçıyorlar” dedi.

Hırsızlardan Jahreau Shepherd (22) 4 yıl hapis alırken bir başka hırsız Ugo Wilson (21) 27 ay ceza aldı. Ryan Hopkins (18) 1 yıl ceza alırken Emanuel Kakala (18) ise 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İşte o anlar:

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler