YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir destek de Hollanda'dan: Türkler haklı, YPG masum değil
Hollanda Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra, YPG'nin masum olmadığını belirterek Türkiye'nin yaptığı harekatın haklılığını savundu. Zijlstra, ülkesinin teröristlere yardım göndermediğini de sözlerine ekledi.
Bir destek de Hollanda'dan: Türkler haklı, YPG masum değil
24 Ocak 2018 / 09:44 Güncelleme: 24 Ocak 2018 / 09:53

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na bir destek de Hollanda'dan geldi.

Hollanda Parlamentosu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanı Halbe Zijlstra, terör örgütü YPG'nin masum olmadığını, Türkiye'nin bu harekatta haklı olduğunu söyledi.

"TÜRK-KÜRT ÇATIŞMASI DEĞİLDİR"

Zijlstra, "Bu bir Türk, Kürt çatışması değildir. Bunun Hollanda'da da böyle olmaması gerekir. Kabinede, ülkede gerginliğin tırmanmaması için gereken görüşmeler yapılıyor." ifadelerini kullandı.

YPG MASUM DEĞİL

Türkiye'ye karşı açıkça saldırıların olduğuna dikkat çeken Hollanda Dışişleri Bakanı, "Türkiye'nin kendini savunması için yeterli işaretler var. YPG masum değil. Hollanda hükümeti YPG'yi hiçbir zaman desteklemedi. YPG ile PKK arasında güçlü bağlantılar var. PKK ise hem Hollanda hem de Avrupa'ya göre bir terör örgütüdür." diye konuştu.

Türkiye ile Hollanda arasında görüşmelerin sürekli devam ettiğini de söyleyen Bakan Zijlstra, "Türkiye ile gereken görüşmeleri yapıyoruz. Fakat, Türkiye'nin yaptığı hareket, uluslararası mücadeleye karşı ve yasa dışı değil. Bu durumda hareketi yargılamamız doğru olmaz." diye sözlerini bitirdi.

bu tip laflara kanmayn. huyumuzu iyi biliyorlar
 // hursit dilaver
aman gevşemeyelim. bunlar hep aynı iyi polis kötü polıs dümeni.. dingilin biri bu lafı etti diye gazetelere tvlere manşet oluyor. adam da havalara giriyordurdur zaar....
24 Ocak 2018 Çarşamba 14:55
 // bascavus
ha şunu Bileydim...
24 Ocak 2018 11:35
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler