YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir annenin feryadı!
Suudi Arabistan'da idam cezasına çarptırılan Ali Ağırdaş'ın ailesi, devlet büyüklerinden yardım bekliyor...
Bir annenin feryadı!
03 Ekim 2009 / 15:06 Güncelleme: 03 Ekim 2009 / 15:06

Hatay'dan 3 yıl önce çalışmaya gittiği Suudi Arabistan'da uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla 2007'den bu yana tutuklu bulunan ve idam cezasına çarptırılan Ali Ağırdaş'ın ailesi, devlet büyüklerinden yardım bekliyor.

Hatay merkez Harbiye beldesinde yaşayan abla Ceyhan Ağırdaş (32), annesi Hindiye Ağırdaş'la (59) birlikte Antakya Gazeteciler Cemiyetinde (AGC) düzenlediği toplantıda, idam kararı onaylanan kardeşi Ali'nin durumundan endişe duyduklarını söyledi.

Suudi Arabistan'da bir lokantada garson olarak çalışırken uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle tutuklanan ve hakkında idam cezası verilen kardeşinin suçsuz olduğunu savunan Ceyhan Ağırdaş, şöyle konuştu:

''Kardeşimin kesinlikle suçsuz olduğuna inanıyoruz. Böyle bir suç işleyecek insan değil. Devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Kardeşim adam öldürmedi, yüz kızartacak bir suç da işlemedi. Haksız yere idam cezasına çarptırıldı. Göz göre göre kardeşimi kaybedeceğiz. Kimse de bize yardım etmiyor.

Yetkililere yalvarıyoruz, gencecik bir insanın hayatını yok etmeyin. Kardeşim bir iftiraya uğradı ve komplo ile karşı karşıyadır.''

Ağırdaş, kardeşinin geçen yıl mayıs ayında son mahkemesine çıktığını hatırlatarak, alınan idam kararının uygulanmaması için tüm ailenin gece gündüz dua ettiğini söyledi.

Acılı abla, ''İngiltere'de bulunan Uluslararası Af Örgütü bizi aradı. İdam kararının kabul edilemeyeceğini ve gerekli her türlü desteği vereceklerini, yanımızda olduklarının mesajını verdiler. İnşallah bu girişimden bir sonuç alınır'' diye konuştu.

Anne Hindiye Ağırdaş da her gün oğlunun resmine bakarak ağladığını belirterek, ''Oğlumu istiyorum. Oğlum suçsuz. Haksız yere idam edilecek. Allah hiçbir anneye böyle üzüntü vermesin'' dedi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler