YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bin Ladin'in yeni ses kaydı...
Bin Ladin'in yeni ses kaydı...
19 Mayıs 2011 13:36
Amerika'nın Pakistan'da düzenlediği operasyonda öldürdüğü El Kaide lideri Usama Bin Ladin'in ses kaydı yayımlandı. Ses kaydında Tunus ve Mısır'daki ayaklanmalarla ilgili "Değişim rüzgarları tüm İslam alemine yayılır"ifadeleri yer alıyor.

ABD tarafından düzenlenen operasyonla Pakistan'ın Abodabad kentinde öldürülen, terör örgütü El Kaide'nin lideri Usame bin Ladin'in bir ses kaydı yayımlandı.

El Cezire televizyonunun haberine göre, ses kaydında Bin Ladin, Tunus ve Mısır'daki halk ayaklanmalarını "nadir tarihi fırsatlar" olarak değerlendiriyor.

Bin Ladin, toplamda 12 dakika 37 saniye olan bu ses kaydında, bir istişare konseyinin kurulması ve bu konseyde halk ayaklanmalarının tüm İslam alemine yayılmasına karar verilmesini istiyor.

Yönetime karşı direnmenin bir gecikme olduğunu dile getiren Bin Ladin, "Değişim rüzgarları inşallah tüm İslam alemine yayılır" ifadelerini kullanıyor.

Bin Ladin'in söz konusu ses kaydını ne zaman doldurduğu konusunda bilgi verilmedi. El Kaide lideri 2 Mayıs'ta öldürülmüş, ölüm haberi ABD Başkanı Barack Obama tarafından açıklanmıştı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler