YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bin Ladin'in kızı Tahran'da mı?
Bin Ladin'in kızı Tahran'da mı?
25 Aralık 2009 08:45
Ladin'in kızlarından birinin Tahran'da Arabistan Büyükelçiliği'nde olduğu iddia edildi

Usame Bin Ladin'in kızının İran'ın başkenti Tahran'daki Suudi Arabistan Büyükelçiliğinde olduğu bildirildi      

İran Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Tahran'daki Suudi Arabistan Büyükelçiliğinin, ''El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in kızlarından birinin elçilikte olduğu ve ülkeden ayrılmak istediği'' yönünde İranlı yetkililere bilgi verdiği kaydedildi. 

İngiliz Times gazetesinde bir gün önce yer alan ve Ladin'in çok yakın bazı akrabalarının İran'da gizli bir yerde olduğuna dair haber hakkında televizyona demeç veren İran Dışişleri Bakanı Manuçehr Mutteki, ''Ladin'in kızlarından birinin bir süre önce elçilikte olduğu konusunda Suudi Arabistan Büyükelçiliği tarafından bilgilendirildik. Bu kişinin İran'a ve büyükelçiliğe nasıl girdiğini bilmiyoruz. Gerçek kimliği konusunda net bilgiye sahip değiliz. Gerçek kimliğinin tespitinin ardından gerekli izinler alınarak ülkeden çıkabilir'' dedi.  

Mutteki Ladin'in İran'da başka akrabaları olup olmadığı konusunda bilgi vermedi     

Gazetedeki haberde, Ladin'in bir karısı, 6 çocuğu ve 11 torununun 8 yıldır İran'da yaşadığı ve İman adlı kızının kaçarak Suudi Arabistan Büyükelçiliğine sığındığı ifade edilmişti.

ladin = ABD
 // aslı türk
sayın editör lütfen ladini haber yapıpta ABD nin ekmeğine yağ sürmeyin. Sağır sultan bile ladinin Amerikanın bir oyunu olduğunu biliyor. Onun sayesinde müslümanlara yapılan katliamını meşrulaştırıyor. Lütfen rica ediyorum sizden.......
25 Aralık 2009 13:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler