YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bill Gates: Dünya hükümeti kurulsun!
Bill Gates: Dünya hükümeti kurulsun!
30 Ocak 2015 08:51
Microsoft'un kurucusu Bill Gates, dünyanın mücadele ettiği sorunların ancak kurulacak bir 'dünya hükümeti' ile çözüleceğini söyledi.

Dünyanın en zengin insanları listesinde 80 milyar dolarlık servetiyle ilk üç sıradan yıllardır inmeyen Microsoft'un kurucusu Bill Gates, 'dünya hükümeti' kurulması önerisini getirdi. Alman Süddeutsche Zeitung gazetesine konuşan Gates, mevcut devletlerin hükümetlerinin değişik bir çeşidinin dünya için kurulabileceğini belirtti. Gates'in bu önerisinin ardında ise iklim değişikliği, salgın hastalıklar gibi büyük sorunlar var. Bu sorunların ancak bir dünya hükümeti ile çözülebileceğini vurgulayan Gates, Birleşmiş Milletler sisteminin ise yürümediğini vurguladı.

Kendimi aptal hissediyorum

Sosyal haber sitesi Reddit sohbetlerine de katılan Gates "Yabancı dil bilmediğim için kendimi çok aptal hissediyorum" dedi. Lise yıllarında Latin dili ve Yunanca dersleri aldığını dile getiren Gates, "Keşke Fransızca, Arapça ya da Çince konuşabilseydim. Fransızca için özel dersler almaya başlayacağım" dedi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler