YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Biden'a Beyaz Saray'dan yalanlama
Biden'a Beyaz Saray'dan yalanlama
05 Kasım 2014 11:15
Erdoğan'dan özür dilediği halde 'özür dilemedim' diyen Joe Biden'ı bu kez de Beyaz Saray yalanlandı: Açıklamasında özre işaret ediyordu.

Harvard Üniversitesi'ndeki bir konuşmasında, Türkiye, Suudi Arabistan ve BAE'yi Esed muhaliflerine para ve silah yardımı yaptığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da 'yanlış yaptıklarını' kabul ettiğini ileri süren ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, önceki gün CNN'de 'özür dilemedim' açıklaması yapınca bu kez Beyaz Saray tarafından yalanlandı. Sözcü Earnest'a dünkü günlük basın toplantısında, Biden'in CNN'deki 'özür dilemedim' açıklaması ve kendisinin o dönem yaptığı 'özür diledi' açıklaması soruldu.

Kendi açıklamasında vardı

Earnest şu cevabı verdi: 'Ben sonuçta Başkan Yardımcısı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefon görüşmesini dinlemedim. Başkan Yardımcısının ofisinden bir açıklama yapıldı ki ben de (sözlerimi) ona dayandırdım. Kendisinin ofisinden (o dönem) yapılan açıklama kesinlikle buna (özre) işaret ediyor.' Earnest, Biden'in CNN'deki mülakatta ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesi yaparak üniversitedeki konuşmasında tam olarak ne dediğini ya da en azından neyi kasdettiğine açıklık getirmek istediğini dile getirdiğini söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler