YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyaz Saray'dan Türkiye'ye PKK desteği
Beyaz Saray'dan Türkiye'ye PKK desteği
26 Temmuz 2015 08:54
Beyaz Saray, ''PKK'nın saldırılarına karşı müttefikimiz Türkiye'nin kendini savunma hakkına tamamen saygı duyuyoruz'' açıklamasında bulundu.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Alistair Baskey, "PKK'nın terörist saldırılarına karşı NATO müttefikimiz Türkiye'nin kendini savunma hakkına tamamen saygı duyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Alistair Baskey, Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya yönelik yaptığı hava operasyonlarına yönelik yazılı açıklama yaptı.

Terör örgütü PKK'nın Türkiye halkına karşı yaptığı saldırılara değinen Bakey, "PKK'nın terörist saldırılarına karşı NATO müttefikimiz Türkiye'nin kendini savunma hakkına tamamen saygı duyuyoruz. ABD'nin terör örgütleri listesinde olan PKK, terörist eylemlerinden vazgeçerek Türkiye hükümetiyle diyalog içine girmelidir" ifadesini kullandı.

Baskey, açıklamasında, "Aynı zamanda, tansiyonun azaltılması ve iki taraf da kalıcı ve sürdürülebilir bir barış için 'çözüm süreci'ne bağlı kalmayı sürdürmelidir. Şiddet, uzun vadeli güvenlik ve gelişimi açısından Türkiye vatandaşlarının yararına değildir" görüşüne yer verdi.

 // mustafa
pkk yı emekli ediyorlar. artık daeş....
26 Temmuz 2015 10:15
dogru okuyun
 // aykut
Bu bir destek degil. "Elimizde olsa izin vermezdik ama maalesef" anlaminda. Saygi duymak baska desteklemek baska...
26 Temmuz 2015 09:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler