YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyaz Saray'dan Davutoğlu açıklaması
Beyaz Saray Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili açıklama yaptı.
Beyaz Saray'dan Davutoğlu açıklaması
05 Mayıs 2016 / 20:45 Güncelleme: 06 Mayıs 2016 / 08:48

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 22 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurulda aday olmayacağını açıklamasıyla ilgili soru üzerine, "Başbakan Davutoğlu ABD ile iyi bir ortak oldu. Kendisinin, iki ülkeyi ilgilendiren birçok konuda özellikle Başkan Yardımcısı (Joe Biden) ile yakın bir iletişimi vardı." dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarının politik sonuçlarına ilişkin yorum yapmayan Earnest, bu durumun, ABD ile Türkiye'nin IŞİD'le mücadele anlamındaki iş birliğine olumsuz bir etki yapmayacağını düşündüğünü belirtti.

Türkiye'nin son aylarda ışid'le mücadele kapsamında çok önemli adımlar attığını da vurgulayan Earnest, Ankara'nın, Suriyeli mülteciler konusunda da AB ülkeleriyle verimli bir iş birliği içinde olduğunu kaydetti.

 // TC
Beyaziniz da batsın sarayinizda orta doğunun kan gölüne dönüştüren siz degilmisiniz birgun gelecek bunlarin hesabı sorulacak sizlere...
05 Mayıs 2016 22:28
Sade suya tirit...
 // Rasim DUMAN
Ahmet DAVUTOĞLU hiçbir zaman sizin için "iyi bir ortak" olmadı. Zira Türkiye'de sizin "künh'ünüzü" ve "derûnunuzu" en iyi bilen nâdir şahsiyetlerden biridir. Siz şimdi bölgemizde ayağınıza çelme takan önemli bir aktörden kurtulduğunuzu düşünerek seviniyorsunuz. Hevesiniz yarım kalacak......
05 Mayıs 2016 Perşembe 21:41
 // mehmet
Bence ABD DAVUTOGLUNDAN KURTULMALARININ. KUTLAMASINI YAPIYOR....
05 Mayıs 2016 21:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler