YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyaz Saray, Türkiye’deki terör saldırılarını kınadı
Beyaz Saray, Türkiye’deki terör saldırılarını kınadı
18 Ağustos 2016 23:40
Beyaz Saray, Elazığ ve Bitlis’te düzenlenen terör saldırılarını kınadı.

Beyaz Saray’ın Türkiye’deki terör saldırılarını kınama açıklaması Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price tarafından yapıldı.

Price, yazılı açıklamasında, “ABD, Türkiye’nin Güneydoğusunda dün ve bugün meydana gelen terör saldırılarını en güçlü şekilde kınıyor.” ifadesini kullandı.

Dualarının saldırıda hayatlarını kaybedenlerin aileleri ve sevenleriyle olduğunu belirten Price, yaralılara da acil şifalar diledi.

Terör saldırılarının güvenlik güçlerini ve sivilleri ayrım gözetmeksizin hedef almayı sürdürdüğünü belirten Price, NATO müttefiki ve partneri olan Türkiye’ye yönelik sarsılmaz taahhütlerinin sürdüğünü kaydetti.

Price, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Türk yetkililerle yakın temas halindeyiz. Terör grupları nedeniyle karşı karşıya olduğumuz tehditlerle mücadelede Türkiye ile çalışmayı sürdüreceğiz. ABD Başkan Yardımcısı (Joe) Biden, Türkiye’nin güvenliğine ve demokrasisine yönelik taahhüdümüzü yinelemek üzere önümüzdeki hafta Ankara’ya gidecek.”

Öte yandan, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby de günlük basın toplantısında Türkiye'deki saldırıları kınadıkları açıklamasında bulunmuştu. 

1
 // 1
kinadiysa V8 çıkarı vardır. .yada haberi......
19 Ağustos 2016 10:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler