YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyaz Saray: ABD, Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlı
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi, ABD'nin, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlı olduğunu açıkladı.
Beyaz Saray: ABD, Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlı
13 Aralık 2017 / 23:29 Güncelleme: 14 Aralık 2017 / 00:40

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü, Ulusal Güvenlik Danışmanı General Herbert Raymond McMaster'ın Türkiye hakkındaki sözlerine ilişkin, "ABD, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır." değerlendirmesini yaptı.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü, General McMaster'ın dünkü sözlerine ilişkin yazılı sorusunu yanıtladı.

"HER TÜRLÜ TERÖRÜ" İFADESİ DİKKAT ÇEKTİ

Sözcü, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"ABD, bölgeye istikrar getirmek ve her türlü terörü yenmek için Türkiye ile stratejik ortaklık amacına bağlıdır. Türkiye'nin sınır güvenliğini artırma, topraklarından yabancı savaşçı geçişini durdurma ve Suriye'nin kilit bölgelerinden DEAŞ'ı temizlemek için sahada savaşma anlamındaki çabalarını takdir ediyoruz. Bölgedeki herkes için terörizmin finansmanı ve şiddet içeren aşırılıkçılığı destekleyen ideolojilere dikkat çekmek için daha yapılacak çok iş var. ABD, bu konuda Türkiye ile işbirliğini derinleştirme fırsatlarını kollayacaktır."

Dün Washington'daki bir panelde konuşan Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster, "Türkiye'nin radikal İslami ideolojileri destekleyen ülkelerden biri olduğunu" savunmuş, Dışişleri Bakanlığı ise yazılı açıklamasında, "Ülkemizin terörizm ve radikalizmin her boyutuyla nasıl bir mücadele verdiğini en iyi bilmesi gereken bir makamda bulunan Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster'ın gerçeklikle bağlantısı olmayan iddiaları hayret verici, temelsiz ve kabul edilemez niteliktedir." ifadelerini kullanmıştı.

AMA BİZ GÖREMİYORUZ.
 // Nasuh
Sahada biz bu ortaklığı göremiyoruz, aksine hıyanet görüyoruz....
14 Aralık 2017 Perşembe 09:58
beyaz saray
 // TURKO
baglılığı biz niye görmüyoruz. devamlı terörıst yaratıyor ve o ülkelere müdahale ile ititbarsızlastırıyorsunuz. ...
14 Aralık 2017 Perşembe 08:50
 // Adil
Milletinin %72 sinin ABD yi büyük bir tehlike ve düşman algıladığı bir ülkeyiz. Dünya da bu oran hasebi ile birinci sıradayız. Ne teslim olduktan sonra Atom bombası attıkları Japon nede kardeşlerine düşman edilen Koreliler böylesi bir analiz yeteceğine sahip değildir...Ama saldırıyorlar ellerindeki sübliminal silahlarla, satın aldıkları veya kurdurdukları medya ile toplumumuza empoze ettikleri çürük omurgasız insan modeller ile .... Asıl buradan yara alırsak yeniliriz %72 olursa %28 tehlike çok büyümüş olur...
14 Aralık 2017 08:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler