YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Berlusconi'ye 2 ay süre
Berlusconi'ye boşanma davasında 2 ay süre verildi.
Berlusconi'ye 2 ay süre
31 Ocak 2010 / 20:06 Güncelleme: 31 Ocak 2010 / 20:10

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile eşi Veronica Lario'nun boşanma davalarının ilk duruşmasını dün gizlice yapan Milano 9. Aile Mahkemesi'nin, taraflara uzlaşı için yaklaşık iki aylık zaman tanıdığı öğrenildi.

Basına sızan son bilgilerde, dün Milano Valiliği'ne ait bir salonda gizlice yapılan ilk duruşmada Yargıç Gloria Servetti'nin, önce Veronica'yı, ardından da Berlusconi'yi yalnız olarak dinlediği belirtildi. Ardından da Berlusconi ve Veronica'nın yargıç huzurunda yaklaşık 20 dakika beraberce ifade verdikleri kaydedildi.

Edinilen bilgilere göre, ilk duruşmada taraflar arasındaki en önemli ihtilaf, Veronica'ya ödenecek nafaka miktarı konusunda yaşandı.

Berlusconi'yi kendisine ihanetle suçlayan Veronica, yıllık 43 milyon avro nafaka talep etti. Berlusconi'nin ise kendisinden talep edilen bu rakamı fahiş bularak, yıllık 2 milyon 400 bin avroluk nafaka önerisinde bulunduğu öğrenildi.

Nafakanın, dün tarafların avukatları arasında yapılan yaklaşık 5 saatlik görüşmenin de temel konulardan biri olduğu ifade edildi.

Veronica'nın avukatı Cristina Rossello, müvekkilinin nafaka talebinde indirim düşünmediklerini belirterek, aylık 3 buçuk milyon avro civarındaki bir miktarın normal olduğunu savundu.

Berlusconi'nin avukatları Ippolita Ghedini, Niccolò Ghedini ve Cristina Rossello ise müvekkillerinin Veronica'ya ödeyeceği nafaka miktarını 200 bin avro yerine 300 bin avroya yükseltebileceklerini, ancak daha fazlasının mümkün olmayacağını belirttiler.

Silvio Berlusconi'nin avukatları, boşanmanın uzlaşma sağlanması durumunda, müvekkillerinin maddi değeri içindeki eşyalarla birlikte 78 milyon 156 bin avro olarak tahmin edilen Belvedere villasını Veronica'ya bırakmaya hazır olduğunu da ifade ettiler.

Başbakana yakın kaynaklar, Berlusconi'nin boşanma sürecinin başlangıcından bu yana çocuklar için harcanmak üzere Veronica'ya yaklaşık 70 milyon avro vermiş olduğunu da belirtiyorlar.

Yargıç Servetti'nin, dün ilk duruşmanın sonunda, her iki tarafa da uzlaşmayla boşanmanın sağlanması için taraflara ikinci duruşmanın yapılacağı mart ayına dek süre tanımış olduğu kaydedildi.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler