YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Berlusconi'nin durumu nasıl?
Milano mitinginde saldırıya uğrayan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin sağlık durumu hakkında hastane yönetimi tarafından açıklama yapıldı.
Berlusconi'nin durumu nasıl?
14 Aralık 2009 / 18:47 Güncelleme: 14 Aralık 2009 / 18:55

Özgürlükçü Halk Partisi'nin Milano'nun Duomo meydanında düzenlediği miting sırasında saldırıya maruz kalarak yaralanan Berlusconi’nin en az bir gün daha hastanede kalacağı belirtildi. 
 

Özgürlükçü Halk Partisi'nin Milano'nun Duomo meydanında düzenlediği mitingdeki konuşmasının ardından kürsüden indikten sonra saldırıya uğrayan ve yaralanan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin sağlık durumu hakkında hastaneden ilk açıklama düzenlenen basın toplantısıyla yapıldı. San Raffaele Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre Berlusconi’nin burnunda kırık oluştuğu ve iki dişinin kırıldığı açıklandı. Antibiyotik ve ağrı kesici tedavisinin uygulandığı belirtilen İtalya Başbakanı’nın en az bir gün daha hastanede kalacağı ve ameliyat gerektirecek bir durum olmadığı belirtildi. 73 yaşındaki Berlusconi’nin yemek yemekte güçlük çektiği de belirtildi. Ayrıca baş ağrısı olduğu belirtilen Berlusconi’nin sabah uyanınca ilk olarak gazeteleri istediği öğrenildi. Berlusconi’nin baş ağrısı şikayeti dışında geceyi iyi geçirdiği belirtilirken, psikolojik sorunları olduğu öğrenilen saldırgan 42 yaşındaki Massimo Tartaglia’nın gözaltına alındıktan sonra tutuklandığı kaydedildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler