YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Berlusconi taburcu olamadı
Silvio Berlusconi 15 gün süreyle kamu hizmetlerinden uzak duracak.
Berlusconi taburcu olamadı
16 Aralık 2009 / 23:36 Güncelleme: 16 Aralık 2009 / 23:36

Pazar günü parti mitingi sırasında saldırıya uğrayan İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin tedavi gördüğü San Raffaele hastanesinde bir gün daha kalması kararlaştırıldı.
 

Bugün öğle saatlerinde taburcu olması beklenen Berlusconi’nin durumu hakkında doktoru Alberto Zangrillo ve sözcüsü Paolo Bonaiuti başbakanın durumu hakkında basın toplantısı düzenleyerek sorulara cevap verdiler. Berlusconi’nin durumunun iyi olduğu fakat ağrıları ve ağız bölgesindeki yaralarından dolayı yemek yemekte zorlanması yüzünden hastanede kalışının bir gün ertelendiğini belirtildi.

Silvio Berlusconi 15 gün süreyle kamu hizmetlerinden uzak duracak.
Berlusconi’nin doktoru Zangrillo basın toplantısında yaptığı açıklamada, dün Berlusconi’nin taburcu edileceğinin söylendiği ancak bir gün daha hastanede kalmasına karar verdiklerini söyledi. Zangrillo, “Berlusconi’nin kalma sebebi ağrı durumunun ve yemek yemedeki zorlanmasının halen sürüyor olmasıdır. Ağrı durumu her zaman kolay kontrol edilebilir bir durum değil. Klinik sonuçları son derece normal, hepimiz çok sakiniz bu açıdan ve kesin olarak diyebilirim ki yarın öğle saatlerinde kendisini taburcu edeceğiz. Sağlık sebepleri ile başbakan 15 gün süreyle kamuya açık toplantılarda bulunmayacaktır” diye konuştu.
 

Berlusconi’nin sağlığında olağanüstü bir durumun olmadığını belirten Zangrillo, “Dudağındaki şişlik ve dişlerindeki kırılmalar sebebiyle beslenme ve çiğnemede zorluk yaşayabilir sadece.
Başbakan hükümet görevlerine devam etmekte son derece kararlı, fakat bizim de önerdiğimiz gibi bu görevini alternatif yollarla yerine getiriyor” dedi.
 

Berlusconi’nin sözcüsü Paulo Bonaiuti ise açıklamasında, “Başbakan kamu hizmetlerinden kendini 15 gün boyunca uzak tutmak durumunda” diye konuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler