YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ben kral değil devlet başkanıyım
Suriye lideri Esed, Amerikan ABC kanalına mülakat verdi. Yaptırımların kendilerini etkilemediğini savunan Esed, kimseye öldürün şeklinde bir emir vermediğini söyledi. Esed, ayrıca hiçbir zaman demokratik ülke olmadıklarını da sözlerine ekledi.
Ben kral değil devlet başkanıyım
07 Aralık 2011 / 14:44 Güncelleme: 07 Aralık 2011 / 16:02

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Amerikalı bir televizyon kanalına verdiği mülakatta, ülkedeki şiddet olaylarından kendisinin sorumlu olmadığı, göstericilere baskı uygulamak ile bazı sorumluların hatalı davranması arasında fark olduğunu söylediği bildirildi.

Henüz yayınlanmayan mülakatın içeriğiyle ilgili sızan ve Arap medyasında yer alan bilgilere göre Esad'ın, "Sorumluluk bende değil, çünkü ben kral değil, devlet başkanıyım" dediği ifade edildi.

Öte yandan Suriyeli muhalif eylemciler, bugün çoğu ülkenin orta kesimlerinde bulunan ve şiddetli çatışmaların yaşandığı Humus kenti olmak üzere, çeşitli kentlerde toplam yedi muhalifin öldürüldüğünü kaydetti.

Aktivistler, ülkenin güneyinde bulunan Dera kentinin Dael bölgesinde, ordu güçleri ile saf değiştiren askerler arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını belirtiyor.

Champress adlı internet haber sitesi de, silahlı grupların ülke içindeki şiddet eylemlerinin devam ettiğini ve son olarak bir hava subayının silahlı gruplar tarafından öldürüldüğünü ileri sürdü. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler