YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beleşçi vatandaşın feci sonu
Dünyanın en kalabalık ve ekonomik anlamda en kötü ülkelerinden biri olan Bangladeş'te amatör bir kameraya yansıyan kaza görüntüsü izleyenlere hayrete düşürdü.
Beleşçi vatandaşın feci sonu
25 Mart 2013 / 13:13 Güncelleme: 25 Mart 2013 / 13:16

İnsanların çaresizliğini gözler önüne seren görüntülerde trenin üstüne çıkarak seyahat etmeye çalışan bir çocuğun dikkatsizliği sonucu kafasını üst geçit demirlerine vurması amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi. 

Ekonomisi tarıma dayalı olan ve başkent Dakka dışındaki diğer kentlerinde altyapı sorunlarıyla boğuşan İngiliz sömürgesi bu ülkedeki fakirlik, insanları ücret ödememek için trenlerin üzerine çıkarak seyahat etmeye zorluyor. Görüntülerde ilk olarak tren raylarının her iki tarafında ve üst geçitte yöresel kıyafetleri içinde insanların beklediği fark ediliyor. Daha sonra trenin görünmesiyle beraber tren vagonlarının üzerinde ücretsiz seyahat etmeye çalışan insanların olduğu fark ediliyor.

Biraz sonra üst geçidin altından geçecek tren için trenin üzerinde seyahat eden fakir yolcuların üst geçide çarpmamak için eğildikleri görülüyor. Üst geçidin altından geçen trenin orta vagonlarından birinin üzerindeki bir yolcunun ise trenin geçişi sırasında eğilmeyi unutarak kafasını üst geçidin demirlerine vurarak yere düşmesi işte tam bu ana denk geliyor. Ne olduğunu anlamaya çalışan şaşkın kalabalığın bakışları arasında tren vagonunun üzerinden taklalar atarak yere düşen yolcunun toprak zeminde hareketsiz kaldığı görülüyor. Hadiseye şahit olan insanların bu elim kaza karşısındaki vurdumduymazlığı ise dikkat çekiyor.

İşte o anlar:

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler