YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belçika'ya göre onlar mülteciymiş!
İki hafta önce Belçikalı mevkidaşı ile biraraya gelen Adalet Bakanı Bozdağ, "Teröristleri sizden istiyoruz ama vermiyorsunuz" diye uyardığı Koen Geens'ten hiç beklemediği bir cevap aldı: "Onlar bize 'mülteci', 'sığınmacı' olarak geliyor"
Belçika'ya göre onlar mülteciymiş!
26 Mart 2016 / 08:40 Güncelleme: 26 Mart 2016 / 08:47

Brüksel'i kana bulayan canlı bombalarla ilgili 'yabancı terörist savaşçı' raporuna kulak asmayan Belçika, yıllardır aranan teröristleri de 'terör örgütü üyesi değil' diyerek Türkiye'ye iade etmiyor.

Sabancı suikastı sanıklarından Fehriye Erdal'a 'terörist' değil de 'çete üyesi' diyen Belçika, terör örgütü PKK'nın yönetici kadrosunda yeraldığı söylenen Mehmet Emin Şahin'in iadesini ise “Adı geçenin siyasi görüşlerinin olumsuz etkilenme riski bulunmaktadır” gibi zorlama bir gerekçeyle reddetti.

Brüksel, PKK yöneticilerinden Zübeyr Aydar'a da yıllardır dokunmuyor, dokunulmasına müsaade etmiyor.

HİÇBİRİ VERİLMEDİ

IŞİD saflarına katılmak üzere Türkiye'ye geldiği belirlenen intihar bombacılarıyla ilgili Ankara'nın bilgi geçmesine rağmen bunu umursamayan Belçika, bugüne kadar terör suçlarıyla ilgili Türkiye'nin taleplerini de karşılıksız bıraktı. Ankara bugüne kadar Brüksel'den 30 teröristin iadesini istedi.

Bu taleplerden hiçbiri olumlu neticelenmedi. İsteklerden 20'si geri çevrildi, 9'uyla ilgili işlem ağır aksak sürüyor. Kalan son kişi ise PKK'lı Dilek Doğan. Doğan, Paris'te öldürüldüğünden ötürü onunla ilgili talepten vazgeçildi. Belçika, geçtiğimiz yıllarda Doğan'ın gönderilmesine ilişkin talebi de geri çevirmişti.

 

YENİ ŞAFAK

 // hattab
ya hu ne mal heriflersiniz sizin ülkeye giren -ben terörist olarak giriyorum- mu diyecek Allah hilelerinizi başınıza geçiriyor ve geçirmeye devam edecek...
26 Mart 2016 17:29
Akla ne geliyor?
 // CEM
Yani bunlar bizim adamımız bu cinayetleri ve örgütleri biz finanse ediyoruz demeye getiriyor anlayın...
26 Mart 2016 Cumartesi 16:45
Vardır bir hesabınız!
 // Cemal
Ula Brüksel, dürüst olun dürüst... Bu eli kanlıları korurken vardır gizli bir hesabınız! Neyse ki, hesap yapanların en büyüğünün de hesabı var. Saklayın bakalım, görelim nereye kadar?...
26 Mart 2016 Cumartesi 11:29
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler