YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belçika kaosa doğru sürükleniyor
Belçika'da merkez sağ hükümetinin kemer sıkma politikalarına karşı çıkan memurlar greve gitti. Bazı tren seferleri iptal edilirken, okullar ve kreşler de kapandı.
Belçika kaosa doğru sürükleniyor
01 Haziran 2016 / 00:30 Güncelleme: 01 Haziran 2016 / 06:26

Belçika'da memurlar merkez sağ hükümetinin politikasını protesto etmek için greve gitti. Ülke genelinde yapılan grevler nedeniyle tren, otobüs seferleri gerçekleştirilemedi.

Okullar, hastaneleri posta dağıtımı durma noktasına geldi. Belçika Devlet Demiryolları tarafından yapılan açıklamada, ülkenin güney bölgesindeki iç seferlerin durdurulduğunu, kuzey bölgelerde ise seferlerin devam ettiğini söyledi. Günün ilerleyen saatlerinde, işçi sendikalarının Brüksel'de gösteri düzenlemesi bekleniyor.

İşçi sendikaları, hükümetin kabul ettiği emeklilik yaşının da yükseltilmesini öngören kemer sıkma politikasını protesto ediyor. Londra ve Brüksel arasındaki tren seferleri grevden etkilenmezken, Paris-Brüksel bazı tren seferleri ise gerçekleştirilmiyor.

Eğitim sektöründe de grevlerin yapılması nedeniyle okullar ve kreşler de kapatıldı.

 // Davut
İşte avrupa ondört yıllık akp iktidarının sonuçlarıdır bunlar türkiyeden yemedikleri zaman kemer sıkmaya geçecekler.türkiye ismini duyduklarında düğme ilikleyeceklerdir inşallah çok uzak değil görürüz allahın izniyle...
02 Haziran 2016 15:42
 // Milli İrade
Allah tamamına erdirsin inşallah......
01 Haziran 2016 07:59
 // ali ....
Yc.Rabbim o zalim milletlere doktukleri her damla kanin kat kat hesabini sorsun hem bu dunyada hemde obur alemde bian dahi oh dedirtmesin Kahhar... isminin onumuzdeki Ramazanin hurmetine....o masum yetimlerin hurmetine cezalandirsin c hurmetine...
01 Haziran 2016 03:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler