YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belçika Başbakan Yardımcısı: Saldırıdan sonra kutlama yapıldı
Brüksel'de gerçekleşen saldırıların ardından ülkenin kimi yerlerinde kutlama yapıldığı söylentilerini doğrulayan Belçika Başbakanı Yardımcısı Jan Jambon, medyanın bu kutlamaları görmezden gelmesini eleştirdi.
Belçika Başbakan Yardımcısı: Saldırıdan sonra kutlama yapıldı
30 Mart 2016 / 23:05 Güncelleme: 31 Mart 2016 / 09:21

Jan Jambon, Brüksel'de gerçekleşen saldırıların ardından ülkenin kimi yerlerinde kutlama yapıldığı söylentilerini doğruladı.

EN ÇOK TERÖRİST BELÇİKA'DA

Jambon, Belçika'nın "IŞİD sorunu" olduğunu kabul ederken, ülkenin kişi başına Suriye ve Irak'ta savaşan IŞİD'ci sayısında ilk sırada olduğunu belirtti.

Bölgede bulunan 451 Belçika vatandaşı olduğunu duyuran Jambon, bu kişiler arasında "doktorlar, avukatlar ve sıradan suçlular" bulunduğunu, bu kişilerin yalnızca yoksul çevrelerde yetişmediğini söyledi.

Belçika'dan çıkan IŞİD'cilerden yalnızca 6'da 1'inin yoksul evlerde yetiştiğini söyleyen başbakan yardımcısı, "teröre karşı işbirliği" için çağrıda bulundu.

'SALDIRININ ARDINDAN KUTLAMA YAPILDI'

Brüksel'de gerçekleştirilen saldırıların ardından sokaklarda kutlama yapıldığını doğrulayan Jambon, medyanın bu kutlamaları görmezden gelmesini eleştirdi. Kutlamaların IŞİD yanlıları tarafından gerçekleştirildiği düşünülüyor. 

Flandre Başbakanı Geert Bourgeois tarafından yapılan açıklamada da Abdüsselam'ın tutuklanmasının ardından 200 kişinin sokağa indiği ve polisle çatıştığı söylendi.

 // Ayse boz
Kiyametin alamadleri aile ici sittet zina sapiklik cocuk olumleri bosanma escinselik cogalacak oyle bi gun gelecek ki insanlar selami bile kesecekler dip komsularindan bile cicuklarindan ene bsbalarindan bile kacacak vs vitne gelecek bugunku gibi herkes herkesin kuyusunu kazacak...
31 Mart 2016 00:39
 // Ayse boz
Lutfen yazdiklarimi yeyinlayin allah askina...
31 Mart 2016 00:36
 // Ayse boz
Bunlarin arkasinda avrupa var bunlar ikili oynuyolar turkiyede yilardir bu teror vsr kendi canlari tatli ama insan haklarinida kendi uzerlerinde kullaniyolar suriyeliler geldi bu avrupaya 5 ero vermediler ama pkk yi masa bagladilar vs kral gibi yasiyolar vallahi suriyeli savas madurlarinada hic bisey yok ha bu arada suriyelilerin hiristiyan kesimine de maas baglandi ev falan vs rahat ssglandi musluman olanlarsa sokakta cadirda cadirlarida kibarca baskarina yiktilar bunlar insan deyil .............
31 Mart 2016 00:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler