YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Belçika alarma geçti: Silahlarınızı eve götürün
Paris'te bir polis ve eşinin öldürülmesinin ardından Belçikalı polislerden mesai sonrası silahlarını eve götürmeleri istendi.
Belçika alarma geçti: Silahlarınızı eve götürün
16 Haziran 2016 / 01:27 Güncelleme: 16 Haziran 2016 / 01:28

Fransa'nın başkenti Paris'te bir polis ve eşinin öldürülmesinin ardından Belçikalı polislerden evde de tetikte olmaları istendi.

Brüksel bölgesi polis şefi Guido Van Wymersch, Paris'te bir polis ve eşinin öldürülmesinin ardından Fransız yetkililerin polislerden mesai bitimi sonrası silahlarını eve götürmeleri istediğini hatırlatarak, "Biz de adamlarımıza aynısını yapmalarını öneriyoruz" dedi.

Yaklaşık 2 bin polisin katıldığı toplantıda Van Wymersch, polislerden ayrıca, seyahatte veya eve giderken sivil kıyafet giymelerini istedi. Van Wymersch, polislerin sürekli silahlı olmasının görevde değilken bile herhangi bir olay durumunda müdahale etmelerini sağlayacağını söyledi.

Fransa'nın başkenti Paris'te önceki gün yaşanan olayda, iş çıkışı evine dönen polis memuru, oturduğu binanın önünde uğradığı saldırıda çok sayıda bıçak darbesi ile öldürülmüştü. Saldırgan, cinayet sonrası binaya girerek polisin eşini de öldürmüştü. Saldırıyı DAEŞ üstlenmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler