YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
BBC yine görmedi
İngiltere'nin başkenti Londra'da binlerce kişi 'Irkçılığa, İslamofobiye ve ayrımcılığa karşı hayır' yürüyüşüne katıldı.
BBC yine görmedi
22 Mart 2015 / 13:56 Güncelleme: 22 Mart 2015 / 14:01

İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin merkez binasının önünde toplanan onbinlerce kişi "İslamafobi'ye, ırkçılığa hayır" sloganları attı. Türkiye karşıtı yayın yapmayı kendisine şiar edinen BBC ise yine burnunun dibindeki protestoyu görmezden geldi.
 
Birleşmiş Milletler'in 'Irkçılığa Karşı Eylem Günü'nde, dünyanın birçok yerinde binlerce kiişi insanlar ırkçılığa karşı sokağa çıktı. İngiltere'nin başkenti Londra'da da yüzbinlerce gösterici ünlü Trafalgar Meydanı'nda biraya geldi. Aralarında öğrenci, sendikacı, göçmen, öğretmen sendikaları üyelerinin yanı sıra emeklilerin de bulunduğu grup öğle saatlerinde başkent Londra'daki BBC Genel Merkezi önünde toplandı.

BBC önünde 'İslamafobiye hayır' yürüyüşü

İngiltere'nin başkenti Londra'da binlerce kişi 'Irkçılığa ve ayrımcılığa karşı hayır' yürüyüşüne katıldı. İngiliz yayın kuruluşu BBC'nin merkez binasının önünde toplanan onbinlerce kişi "İslamafobi'ye, ırkçılığa hayır" sloganları attı.

BBC yine görmezden geldi

Göstericiler İslamofobi'ye hayır, Irkçılığa ve faşizme karşı durun, 'Hepimiz göçmeniz', yazılı çeşitli pankartlar taşıdı. Göstericiler ayrıca, İslamofobiye hayır, İslamofobi gitmeli gibi sloganlar attı. Sendika, öğrenci ve göçmenlerin katılımıyla yapılan ırkçılık karşıtı gösterisi Trafalgar Meydanı'nda son buldu. Yürüyüşe katılanlar 'Irkçılığa ve faşizme hep beraber hayır diyelim' çağrısında bulundu. BBC yine protestoları görmezden geldi.

 

BBC yine görmedi

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler