YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baykal’a ‘Sosyalist’ ayarı!
Avrupa Parlamentosu’nda Sosyalistlerin grup toplantısına katılan ve burada parlamenterlere bir konuşma yapan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, tepki ile karşılaştı.
Baykal’a ‘Sosyalist’ ayarı!
14 Nisan 2010 / 07:38 Güncelleme: 14 Nisan 2010 / 07:39

Ergenekon davasından dolayı hükümeti eleştiren Baykal’a Sosyalist grup yaptığı açıklama ile şu cevabı verdi: “Ordu, laik devlet ve demokrasiyi koruyamaz. Türk ordusunun herhangi bir şekilde siyasi hayata müdahalesi ters etki doğurur ve kabul edilemez. Bu mesaj, Türkiye’de herkes tarafından açıkça anlaşılmalıdır.”  Sosyalist Grup Başkanı Martin Schulz ise şu anki haliyle Ergenekon davasında yargıdaki bağımsızlığa şüphe duymak için bir neden görmediğini ifade etti.  

BURADA BAŞKA ANKARA’DA BAŞKA

Parlamenter Stavros Lambrinidis de “Sayın Baykal, demokrasiyi savunma, insan hak ve özgürlüklerini genişletme noktasında partinize ilişkin ciddi endişelerimiz oluştu. 301’in değişmesi için gerekli yasa tasarısını reddettiniz. TRT 6’nın kurulmasına muhalefet ettiniz. Burada farklı konuşuyorsunuz Türkiye’de farklı” dedi. Brüksel’e giderken, “Anayasa değişikliğinde uzlaşma olursa AK Parti Genel Merkezi’ne giderim” diyen Baykal Brüksel’de ise “AK Parti laikliği tehdit ediyor. Anayasa değişikliğinin üç maddesini Anayasa Mahkemesi’ne götüreceğiz” diye konuştu.

Star

BİZ YUTMAMIŞTIK SENİ İYİ TANIRIZ !
 // YAKUP
Şark oyuncusu olduğunuzu çok iyi biliyorduk ve yutmamıştık. Erken açık verdiniz çünki diğerleri oylansın sivil oyları avlayasın,meşhur 3 referandumdanda gelse hukuk elden gidiyor diyerek AYM ye koşup herzamanki gibi kapatın şu AKP yi iptal edin şu can simidim 3 ü dolayısıyle malum kurumlarıda küstürmeden bir şark oyunu ile Oyu/kuşu vurmayı planlıyordunuz ne yazıkki biliniyordunuz tamda açıkladığınız gibi.Malum olmayacaklar oldu üzülünüz krallık gidiyor !...
14 Nisan 2010 10:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler