YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Baykal açık kapı bırakıyor"
CHP lideri Baykal'ın partsinin genel başkanlığından sitifası sadece Türkiye'de değil dünyada da yankı buldu... İngiliz gazete Baykal'ın genel başkanlığa geri dönmek için açık kapı bıraktığı yorumunda bulundu...
"Baykal açık kapı bırakıyor"
14 Mayıs 2010 / 15:28 Güncelleme: 14 Mayıs 2010 / 15:29

İngiliz Economist dergisi, "CHP Genel Başkanlığından istifa eden Deniz Baykal'ın, partisinin liderliğine hemen geri dönmeyeceğini açıklamasına rağmen, kapıyı açık bıraktığını" yazdı.

Derginin bu haftaki sayısında yayımlanan, "Seks, yalanlar ve video" başlıklı makalede, Deniz Baykal'ın neredeyse son 20 yıldır hiçbir seçimi kazanamadığı belirtilerek, "Baykal, 10 Mayısta ana muhalefet partisi CHP'nin liderliğinden istifa etti ama yine de ayakta kalabilir" ifadesi kullanıldı.

Baykal'ın taraftarlarının parti başkanı olarak kalması için imza topladığını, bazılarının ise Ankara'daki evinin önünde açlık grevi yaptığını yazan Economist, "Baykal da hemen geri dönmeyeceğini açıklamasına rağmen, kapıyı açık bırakıyor. Baykal, perde arkasından da olsa 1992'den bu yana başında olduğu partisini yönetmeye devam edebilir" ifadesine yer verdi.

"Türkiye'de güvenilir bir muhalefetin olmaması, Türk demokrasisinin en büyük güçsüzlüğü. Baykal resmin içinde olduğu sürece, CHP'nin iktidara gelmek için çok az şansı var" yorumunu da yapan dergi, "Baykal'ın bu tip skandallar çerçevesinde yakalanan son Türk siyasetçisi olmayabileceğini" iddia etti.  (A.A.)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler