YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı'dan Türkiye'ye ikiyüzlü suçlama
Batı'dan Türkiye'ye ikiyüzlü suçlama
26 Temmuz 2016 07:30
15 Temmuz darbe girişimine karşı, Batı'nın ve uluslararası kurumların ikiyüzlü tavrı sürüyor. Uluslararası Af Örgütü'nün hazırladığı bir raporda hain darbecileri savunuldu.

Türkiye'de demokrasinin hedef alındığı 15 Temmuz gecesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye'deki darbe girişimine karşı batının ve uluslararası kurumların ikircikli tavrı sürüyor. Hain darbe girişiminin olduğu gece şehit edilen 240'dan fazla kahramanımızı yok sayan Uluslararası Af Örgütü, o geceye ilişkin bir rapor yayımladı. 

KARA PROPAGANDA 

Uluslararası Af Örgütü'nün raporunda, yüzlerce sivile ölüm emri yağdıran darbeci askerlerin işkenceye maruz kaldığı iddia edilerek, cunta yönetimi savunuldu. "Türkiye'de 15 Temmuz gecesi gerçekleşen, en az 208 kişinin yaşamını yitirmesi ve yaklaşık 8 bin kişinin gözaltına alınmasıyla sonuçlanan kanlı darbe girişiminin ardından Türkiye'de insan hakları tehlike altındadır" ifadelerini kullanan Uluslararası Af Örgütü'nün iki yüzlü tavrı tepki topluyor. 

Cuntacıları korudu 

Konuyla ilgili açıklama yapan Uluslararası Af Örgütü Avrupa ve Orta Asya Direktörü John Dalhuisen, “Cuma gününden bu yana gözaltı ve açığa almaların sayısının yüksekliği korkutucu" şeklinde konuşarak, sivilleri acımasızca katleden, Türk demokrasisini hedef alan cuntacılara arka çıktı.

 // izmir izmirli
ahh bir darbe olsaydı içimizdeki hainlerde batıdaki düşmanlarda tef çalıp oynayacaklardı.rabbim fırsat vermesin bir hainin bir düşmanın çizmesi altında bu şehit kanlarıyla sulanmış peygamber vatanı topraklarımızı çiğnetmesin...
26 Temmuz 2016 09:38
1
 // 1
Türk ve İslam dünyasıda onları kınasın. .....
26 Temmuz 2016 09:07
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler