YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı, yeni Türkiye gerçeğini kabul etmekte zorlanıyor
Rejim tartışmalarıyla çok uzun yıllarını kaybeden Türkiye, Batı tarafından yine aynı kısır döngünün içine sokulmak isteniyor.
Batı, yeni Türkiye gerçeğini kabul etmekte zorlanıyor
13 Ağustos 2016 / 02:35 Güncelleme: 13 Ağustos 2016 / 02:37

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından Türkiye'de yaşanan birlik beraberlik atmosferi özellikle Batı medyası tarafından tuhaf şekilde çarpıtılarak farklı bir görünüme sokulmaya çalışılıyor. 

Yenikapı Demokrasi ve Şehitler mitinginde AK Parti, MHP ve CHP'nin lider kadrolarıyla birlikte verdiği demokrasi ve barış fotoğraflarını ısrarla gözardı eden Batı medyasında tek elden çıkmış gibi manipülatif analizler göze çarpıyor.

KEMALİSTLERİ KIŞKIRTMA ÇABASI

Geçtiğimiz günlerde İngiliz Times'ın yayınladığı bir haberde Kemalizm ve laikliğin Türkiye'de artık tehlikede olduğu öne sürülmüştü.

Dün ise Alman DW'nin internet sitesinde benzer bir haber-analiz dikkat çekti. 

"Birinci cumhuriyet yıkılıyor mu" başlığının atıldığı haberde, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi (ECFR) Berlin Bürosu Direktörü Josef Janning'in görüşlerine başvuruluyor.

Janning şöyle diyor: 

"BATI YENİ TÜRKİYE GERÇEĞİNİ KABUL ETMEKTE ZORLANIYOR"

“Birinci Türkiye Cumhuriyeti, Kemalist Türkiye yıkılıyor, İkinci Cumhuriyet’e doğru yol alıyoruz. Belki yeni devlete ‘Erdoğan Cumhuriyeti’ diyeceğiz ve bu tıpkı Kemalist Cumhuriyetin ilk döneminde olduğu gibi, güçlü devlet yapısı inşa edilmesini hedefleyen otoriter bir sistem olacak.

İnşa etmek istediği kamu idaresinin AKP’nin devlet algısıyla örtüşmesini istiyor. Erdoğan’ın devletinde kamu hayatında dinin rolü olacak ama devlet üzerinde dini denetim olmayacak. Çünkü mollaların denetimde olan bir başkan olmak çıkarına değil.

Batı yeni Türkiye gerçeğini kabul etmekte, bu Türkiye ile angaje olmakta, sorumlu ve ılımlı bir süreci teşvik etmekte zorlanıyor."

BATI'DA SİSTEMATİK ALGI ÇALIŞMASI

İngiliz medyası gibi Alman medyasının da darbecilerin vahşetini görmezden gelmesi, demokrasi için sokaklara dökülen, tankların üzerine çıkan, canlarını feda eden vatandaşlardan bahsetmemesi, buna karşılık Türkiye'de baskıcı bir yönetimin olduğunu iddia etmesi ve darbecilerin hakkını savunma gayreti dikkat çekiyor.

BIRAKIN
 // CEM
Bırakın hep birlikte ulusunlar.Yola devam tam gaz.Yaraları var ki gocunacaklar...
13 Ağustos 2016 Cumartesi 12:43
Korkunun Ecele Faydası Yok
 // Selman Pak
Bilinç altında uzun asırlar boyu Türklere karşı oluşan ve bilinç altına itilip unutulmaya çalışan korku yeniden önlerinde... Türklerin uyanıp eski günlerine dönmesi. Taşeronları artık Türkleri bölmeyi, birbirine düşürmeyi, kısır kavgalar içinde bırakmayı beceremiyor. 21. asır inşallah bu zavallıların sefaleti, milletin şahlanışına şahitlik edecek....
13 Ağustos 2016 Cumartesi 10:49
 // Boğaçhan
Evet miletimizin fabrika ayarları olan Osmanlı vizyonu ve müslümanlik bilinci oluştukça batinin karın ağrisi şiddetleniyor. Tek adam cumhuriyetinden milletin cumhuriyetine gidiyoruz!...
13 Ağustos 2016 09:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler