YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı Şeria'da gerginlik
Batı Şeria'da gerginlik
18 Kasım 2014 23:57
Batı Şeria'nın Ramallah ve Nablus kentlerinde çıkan olaylarda 2 Filistinli'nin yaralandığı bildirildi.

Ramallah Tıp Kompleksi Başhekimi Ahmed el-Beytavi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ramallah'ın doğusundaki Psagot yerleşim birimi yakınında İsrail askerleri ile Filistinli gençler arasında arbede çıktığını belirtti.

Askerlerin plastik mermi kullanarak gruba müdahale etmesi sonucu, 18 yaşındaki İbrahim Mahmud'un çenesinden yaralandığını belirten Beytavi, gencin durumunun iyi olduğunu söyledi.

Öte yandan görgü tanıkları, Nablus'un güneyindeki Havvara beldesinde de Filistinli grupla Yahudi yerleşimciler arasında yaşanan arbedede 1 Filistinli'nin yaralandığını aktardı.

Yahudi yerleşimcilerinin beldeye girerek Filistinliler'e ait ev, dükkan ve araçlara taşlı saldırıda bulunduğunu ifade eden tanıklar, arbedede yaralanan Filistinli gencin bölgedeki devlet hastanesine kaldırıldığını, ardından bölgeye gelen İsrail askerlerinin Havvara kontrol noktası ile bölgedeki Filistinliler'e ait dükkanları kapattığı ve muhtemel yeni bir saldırıya önlem olarak, bölgede araç giriş-çıkışını engellediğini kaydetti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler