YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı Şeria sınırında silahlı saldırı: 1 ölü 60 yaralı
Batı Şeria sınırında silahlı saldırı: 1 ölü 60 yaralı
22 Temmuz 2014 10:32
Batı Şeria ile Kudüs arasındaki Hazma Kontrol Noktası yakınında Yahudi yerleşimcinin düzenlediği silahlı saldırıda, 1 Filistinlinin hayatını kaybettiği bildirildi.

AA muhabirinin görgü tanıklarından aldığı bilgiye göre, Filistinli Mahmud eş-Şevamira, Hazma Kontrol Noktasında bir Yahudi yerleşimcinin silahlı saldırısına uğradı.

Şevamira, olay yerinde hayatını kaybetti.

Ramallah'taki Tıbbi Kompleks Müdürü Ahmed el-Bitavi, Şevamira'nın tıbbi kompleksin acil kısmına ölü olarak getirildiğini belirtti.

60 kişi yaralandı

Bu arada, Batı Şeria'nın güneyindeki El Halil kentinin bazı bölgelerinde Gazze'ye destek yürüyüşleri düzenlendi. İsrail polisinin müdahalesi sonucunda taraflar arasında çıkan çatışmada 15'i gerçek, 25'i plastik kurşunla olmak üzere 40 Filistinli yaralandı.

İsrail güvenlik güçlerinin Batı Şeria'nın güneyinde bulunan Beyüllahim'deki gösterilere plastik kurşunla müdahalesinde 2 Filistinli yaralandı. Ramallah'ta ise İsrail polisinin gerçek kurşun kullandığı gösteride 1'i ağır 5 kişi yaralandı.

Batı Şeria ile Kudüs arasında yer alan Keldaniyye ve Beyt İyl'de yaşanan arbedede 8, Ramallah'taki Silvad bölgesinde ise 2 Filistinli, plastik mermiyle yaralandı.

Batı Şeria'nın kuzeyindeki Nablus'ta ise İsrail askerleri tarafından atılan plastik merminin isabet etmesi sonucu 3 Filistinli yaralandı.

İsrail polisinin eylemlere müdahalesi sırasında kullandığı gazdan da çok sayıda Filistinlinin etkilendiği öğrenildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler