YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Batı medyası iftira kampanyası başlattı
Batı medyası iftira kampanyası başlattı
29 Temmuz 2016 06:37
ABD ve İngiltere, darbenin başarısız olmasından sonra harekete geçti... Hain generallerin tutuklanmasını ve FETÖ’nün yayın organlarının kapatılmasını, iftira kampanyasına çevirdi

Dünya medyası 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olması nedeniyle büyük panik içinde.

Özellikle Amerikan ve İngiliz medyası, tutuklanan hain generalleri kurtarmak için iftira ve yalan kampanyalarına start verdi.

Türkiye söz konusu olduğunda öne çıkan CNN International, New York Times, NBC, Fox, İngiliz The Guardian, BBC, The Times, Daily Telegraph, Alman Bild, Türk düşmanlığı konusunda bayrağı taşıyan medya grupları oldu.

Resmi Gazete'de yayımlanan OHAL kararnamesiyle149'u general ve amiral olmak üzere toplam 1.684 asker Türk Silahlı Kuvvetleri'nden çıkarıldı.

Bunun yanı sıra kararnamede 16 televizyon, 3 haber ajansı, 23 radyo, 45 gazete, 15 dergi, 29 yayınevi ve dağıtım kanalının kapatıldığı belirtildi.

İşte bu durum nedeniyle Amerikan ve İngiliz medyası, "Endişeliyiz. Türkiye'de cadı avı başladı", "Türkiye'de kanun tanınmıyor artık", "Darbe iftirasıyla birçok kişi tutuklandı", "İşkenceler başladı" iftiralarını ortaya atarak, algı operasyonu yapmaya kalktı.

Fransa'da geçtiğimiz hafta üçüncü kez uzatılan olağanüstü hal uygulaması (OHAL) sonrası Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ni (AİHS) askıya almasına destek veren Amerikan ve İngiliz medyasının yanlı yayınları sosyal medyada da tepkilere neden oldu.

İşte o yorumlardan bazıları:

BU gazetelerin tasmalarını tutanlara sesleniyorum. Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır.

İNGİLİZ ve Amerikan medyası saldırıyorsa, sonuna kadar Tayyip Erdoğan.

TÜRKİYE'ye ayar verme günleri 2002 Kasım itibariyle bitti.

BÜYÜK Türkiye korkutuyor.

AMERİKA, bir tek, "Darbeci generaller bize çalıştı" diyemiyor. Zekamız yüksek, söylemesine de gerek yok

 

TAKVİM

yürü...yürü...
 // Metin Irmak
Ey!...alçaklar, cibilliyetsizler.Yürüyünde,şu ense tıraşınızı bir görelim bakalım......
29 Temmuz 2016 Cuma 11:20
Ülkemi istila eden lerin torunları ne zamandan beri beni düşünür oldu
 // UGUR MUŞ
Tayyible yok olmak mı evet varım hemde gözü kapalı,çünki bati Tayyibi sevmiyor, büyük şeytan sevmiyor,siyonist köpekler sevmiyor,papa nın kıçını kalemi ile yalayan hızını alamayıb elini yalayan yetmişlik köpek fifi sevmiyor o zaman Tayyib i sevmek bana farz ulan hala anlamadınmı katilin çocuğu batı........
29 Temmuz 2016 Cuma 09:36
...
 // Yahya RAMİ
Bizim bu durumlarda tavrımızı özetleyen güzel bir sözümüz var: İT ÜRÜR KERVAN YÜRÜR!...
29 Temmuz 2016 Cuma 09:21
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler