YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkentte yangın: 4 kişi hastaneye kaldırıldı
Başkentte yangın: 4 kişi hastaneye kaldırıldı
06 Aralık 2015 08:41
Yenimahalle'de bir apartmanda çıkan yangında mahsur kalan 4 kişi, itfaiye ekiplerince kurtarılarak hastaneye kaldırıldı

Yenimahalle'de dört katlı bir apartmanda çıkan yangında mahsur kalan dört kişi, itfaiye ekiplerince kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

Yenimahalle Demetevler Mahallesi 518. Sokak'taki bir apartmanın üçüncü katındaki dairede, sabah erken saatlerde yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın, üst kattaki daireye sıçradı.

Yangının çıktığı evin sahibi 70 yaşındaki Makbule Doluca, 18 yaşındaki torunu ile bir kişi, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.

Apartmanda panik yaşanırken, yangının sıçradığı üst kat dairedeki üniversite öğrencisi, balkondan sarkarak bir alt katın balkonuna oradan da zemine atlayarak kurtuldu.

Apartmanın sakinlerinden Makbule Doluca, torunu ve dumandan etkilenen iki kişi, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yangın sırasında evin balkonunda bulunan tüpün de patladığı, patlama nedeniyle yandaki apartmanın camlarının zarar gördüğü belirtildi.

İtfaiye ekipleri, sokakların darlığı ve arabaların yola park etmesi nedeniyle olay yerine ulaşmakta zorlandıklarını ifade etti.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler