YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''Başka seçenek kalmadı''
ABD Dışişleri Bakanı: İran'a karşı yeni ve sert yaptırımlardan başka seçenek yok.
''Başka seçenek kalmadı''
24 Şubat 2010 / 19:33 Güncelleme: 24 Şubat 2010 / 19:39

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, İran'ın nükleer programıyla ilgili yeterli bilgi vermeyi reddetmesinin, uluslararası topluma, "yeni ve sert yaptırımlara başvurmak" dışında fazla bir seçenek bırakmadığını söyledi.

Clinton, Senato'da bir komite toplantısında verdiği bilgide, İran'ın, nükleer projesinin barışçıl olduğunun kanıtlama yolunda bir tutum içerisinde olmamasının, uluslararası toplumu, "İran'ın uluslararası toplumun taleplerini yerine getirmesi gerektiği" beklentisi çerçevesinde bir araya getirdiğini ifade etti. Clinton, İran'a karşı yeni ve sert yaptırımlar uygulanması çerçevesinde aktif bir çalışma içerisinde bulunulduğunu kaydetti.

Konuşmasında İsrail-Filistin barış sürecine de değinen Clinton, taraflar arasındaki müzakerelerin, aşılması gereken zorluklar bulunmasına karşın, yakında yeniden başlayacağı beklentisinde olduğunu da belirtti. AA

Saddam'ada böyle yaptılar ve hiç bir kanıt bulamadılar...
 // ibrahim çelikoğlu
Dünya o kadar küçüldü ki,bir devlet olmaya namzet.Emperyalistlerin kanı o kadar bozulmuş ki;Kendi çıkarlarını bile göremiyorlar.Çin ve Hindistan taşların bozulmasına sebeb vermiştir.Bunun önüne ABD'nin geçme,ihtimali yoktur.Yapılacak dünyanın kanının bozulmasını önlemek olmalıdır.Zaman "Global Devlet"kavramıdır.
Sömürü düzenine alışanlar,fikirlerini değiştirmeli,"Dünya Birlik Beraberlik"düzeni kurup,hep beraber yiyelim,içelim prensibini oluşturmak gerekir...
25 Şubat 2010 11:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler