YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık'tan Suriye açıklaması
Başbakanlık'tan Suriye açıklaması
19 Eylül 2011 10:32
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı Türkiye'deki Suriyeli sayısının da 7 bin 541 olduğunu bildirdi...

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), bugüne kadar Türkiye'ye gelen Suriyelilerin sayısının 18 bin 326, dönüş yapan Suriyelilerin sayısının 10 bin 815, bugün itibarıyla Türkiye'deki Suriyeli sayısının da 7 bin 541 olduğunu bildirdi.

Başbakanlık Basın Merkezinin internet sitesinde yer alan bilgi notuna göre, Türkiye sınırının hemen ötesinde bulunan yaklaşık bin 200 Suriyeliye günlük kumanya dağıtılıyor.

18-19 Eylül'de 33 Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşı Türkiye'ye giriş yaptı. Bugüne kadar Türkiye'ye gelen Suriyelilerin sayısı 18 bin 326, dönüş yapan Suriyeli sayısı 10 bin 815, bugün itibarıyla Türkiye'deki Suriyeli sayısı da 7 bin 541 oldu.

20'si refakatçi, 37'si hasta ve yaralı olmak üzere toplam 57 kişi de hastanede bulunuyor.

Başkanlık tarafından Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarının acil ihtiyaçları için Hatay Valiliği emrine bugüne kadar toplam 15 milyon 750 bin TL  acil yardım ödeneği  gönderildi. Suriye Arap Cumhuriyeti'nden Türkiye'ye yönelik nüfus hareketlerine ilişkin olarak Başkanlığın koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşlarca çadırkentlerde barınma, yiyecek, sağlık, güvenlik, sosyal aktivite, eğitim, ibadet, tercümanlık, haberleşme ve diğer hizmetler veriliyor.

Çadırkentte kalan Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarına günlük 3 öğün sıcak yemek verilmeye devam ediliyor. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler