YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık'tan Libya açıklaması
Başbakanlık'tan Libya açıklaması
09 Nisan 2011 12:12
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan Libya'dan tahliyelerle ilgili açıklama yapıldı...

Tedavi için Türkiye'ye getirilen ve taburcu edilen 45 Libyalı, 1 Filistinli ile hayatını kaybeden 1 Libyalı ve 1 Mısırlının Ankara Feribotu ile Bingazi'ye dönmekte olduğu bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezi internet sitesinde yer alan, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının bilgi notunda, şöyle denildi:

''Mısır Hükümeti'nin talebi ve Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda, Libya'daki Mısır vatandaşlarının tahliyesi Başkanlığımızın koordinasyonunda gerçekleştirilmektedir.

Başkanlığımızın; Genelkurmay Başkanlığı, Dışişleri, İçişleri ve Sağlık Bakanlıkları ile Denizcilik Müsteşarlığı arasında yaptığı organizasyon sonucu 9 Nisan Cumartesi günü Ankara Feribotu, İzmir'den Bingazi'ye hareket etmiştir.

Tedavi için ülkemize getirilen ve taburcu edilen 45 Libyalı, 1 Filistinli ile hayatını kaybeden 1 Libyalı ve 1 Mısırlı Ankara Feribotu ile Bingazi'ye dönmektedir.

Feribotta, 26 emniyet mensubu, 6 kişilik sağlık ekibi ile 2 kişilik TRT ekibi de yer almaktadır.

Libyalıları Bingazi'ye bırakacak olan Ankara Feribotu, Misurata Limanı'na geçerek, Misurata-İskenderiye arasında yapacağı iki seferle Mısır vatandaşlarının tahliyesini gerçekleştirecektir.'' (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler