YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakanlık son rakamı açıkladı
Başbakanlık son rakamı açıkladı
25 Ağustos 2011 10:25
Suriye'den gelen sığınmacılar ülkelerine geri dönmeye başladı. Geçen ay 10 bin üzerine çıkan Türkiye'de bulunan Suriyeli rakamı düştü. Başbakanlık'ın açıkladığı son rakama göre Türkiye'de bulunan Sığınmacıların sayısı 6 bin küsur...

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), bugün itibariyle Türkiye'de 6 bin 765 Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşının bulunduğunu bildirdi.

Başbakanlık AFAD'tan yapılan açıklamada, sınırın hemen ötesinde bulunan yaklaşık bin 200 Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşına günlük olarak kumanya dağıtımı yapıldığı kaydedildi.

24–25 Ağustos 2011 tarihlerinde 6 Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşının kendi istekleri ile ülkelerine döndüğü, 29 kişinin ise Türkiye'ye giriş yaptığı belirtilen açıklamada, bugüne kadar Türkiye'ye 16 bin 663 Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşının geldiği ifade edildi.

Bugüne kadar 9 bin 898 Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşının ülkelerine geri döndüğü, bugün itibariyle Türkiye'de 6 bin 765 Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşının bulunduğuna işaret edilen açıklama, 28'i refakatçi, 46'sı hasta ve yaralı olmak üzere toplam 74 kişinin hastanede bulunduğu bildirildi.

Suriye Arap Cumhuriyeti'nden Türkiye'ye yönelik nüfus hareketlerine ilişkin olarak AFAD koordinasyonunda, ilgili kurum ve kuruluşlarca çadırkentlerde barınma, yiyecek, sağlık, güvenlik, sosyal aktivite, eğitim, ibadet, tercümanlık, haberleşme ve diğer hizmetlerin verildiği de belirtilen açıklamada, çadırkentte kalan Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşlarına günlük olarak 3 öğün sıcak yemek verilmeye devam edildiği anımsatıldı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler