YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan'dan Türklerle ilgili şok açıklama!
İngiltere Başbakanı Cameron, Türkiye gibi ilerde AB'ye üye olacak ülkelerin vatandaşlarının çalışmak üzere İngiltere'ye gelmesini istemidiğini söyledi.
Başbakan'dan Türklerle ilgili şok açıklama!
12 Mayıs 2014 / 18:18 Güncelleme: 12 Mayıs 2014 / 19:18

BBC'ye konuşan Cameron, İngiltere halkının artık AB'nin genişlemesini istemediğini kaydetti ve serbest dolaşım konusunda önemli değişiklikler yapılmadığı takdirde Türkiye gibi potansiyel yeni üyelere karşı olduğunu açıkladı.
 
Cameron, ilerde yapılacak üyelik başvurularını veto edebileceğinin sinyalini verirken, yeni üyelerin de tüm AB üyeler tarafından oybirliği ile kabul edilmesi gerektiğine işaret etti.
 
İngiltere Başbakanı yeni AB üyesi olan ülkelerin vatandaşlarının ancak kişi başı milli gelirleri belirli bir düzeye çıktıktan sonra AB içinde seyahat etmelerine izin verilmesi gerektiğini söyledi.
 
Cameron ayrıca 2017 yılında İngiltere'de yapılması planlanan AB üyelik referandumu öncesi Brüksel'e verilen bazı yetkileri geri almaya çalışacağını kaydetti.
 
Cameron, bu yetkileri geri alacağı konusunda umutlu olduğunu ama her halukarda üyelikten çıkış konusunda bir referandum yapılacağını belirtti.
 

CNN Türk
 

AB
 // MERTKAN
AB ye girmemiz için yalvarırsınız inşaallah......
13 Mayıs 2014 Salı 08:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler