YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan sarhoş muydu?
Başbakan sarhoş muydu?
14 Eylül 2010 17:51
Başbakan'nın demeç verirken sarhoş olduğu iddia edildi.

İrlanda'da muhalefet partisi Fine Gael'in sözcülerinden Simon Coveney, Başbakan Brian Cowen'ı, bu sabah RTE radyosuna demeç verirken "sarhoş" ya da "akşamdan kalma" olmakla suçladı.

Coveney, sosyal paylaşım sitesi Twitter'a yazdığı mesajda, başbakanın radyo performansıyla ilgili olarak, "Sesi sarhoşlukla akşamdan kalmalık arası bir tonda çıkıyordu ve tamamen ilgisizdi" dedi.

Fine Gael'in bir başka sözcüsü Michael Noonan da, Cowen'ın sorulara net yanıtlar vermediğini belirterek, "Kesinlikle ülkeyi şu an içinde bulunduğu sorunlardan kurtaracak bir lider gibi değildi" yorumunda bulundu.

Parti toplantısı için Galway'de bulunan Başbakan Cowen ise suçlamalara, "Bu çok gülünç. Kesinlikle böyle birşey yok" diyerek yanıt verirken, bazı bakanlardan Cowen'a destek geldi.

Maliye Bakanı Brian Lenihan, açıklama yaptığı sırada Cowen'ın boğuk bir sesle konuşmuş olduğunu, ancak konuşmanın içeriğinin gayet açık ve net olduğunu söylerken, Adalet Bakanı Dermot Ahern de Cowen'ın "burun tıkanıklığı" sorunu olduğunu hatırlattı.

Sinn Fein partisinin parlamento lideri Caoimhghin O Caolain ise asıl meselenin başbakanın fiziksel durumu değil, ülkenin sorunları olduğuna dikkati çekti.

İrlanda Başbakanı Cowen, Galway'deki parti toplantısının ikinci gününde "Morning Ireland" programına verdiği demeçte, 2011 bütçesinde en az 3 milyar avro kesinti öngördüklerini söylemiş, ekonomik darboğazı aşabilmek için gereken her şeyin yapılacağını kaydetmişti. AA 
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler