YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başbakan evini göçmenlere verdi
Başbakan evini göçmenlere verdi
05 Eylül 2015 19:44
Finlandiya Başbakanı Juha Sipilä, kendi evini sığınmacıların kullanımına tahsis edeceğini açıkladı. Sipilä, "Hepimiz aynanın karşısına geçip sığınmacılara nasıl yardımcı olabileceğimizi kendimize sormalıyız" dedi.

Finlandiya Başbakanı Juha Sipilä'nın Kempele bölgesinde bulunan ve çok sık kullanmadığını belirttiği evini ülkeye gelen ve kalacak yer sıkıntısı yaşayan Suriyeli sığınmacılara tahsis edeceği açıklandı. Konu ile ilgili konuşan Başbakan Sipilä, "Hepimiz aynanın karşısına geçip sığınmacılara nasıl yardımcı olabileceğimizi kendimize sormalıyız" dedi.

Finlandiya devlet televizyonu YLE'ye konuşan Başbakan Sipilä, bölgedeki kilise ve sivil toplum örgütlerine de kalacak yer ihtiyacı konusunda çağrıda bulunduğunu ifade etti.

Sığınmacılar konusunda Avrupa'nın dayanışma içerisinde olmadığını belirten Finlandiya başbakanı, bu durumun Avrupa sınırları içerisinde yaşanan sığınmacı krizinin çözümünün önündeki en büyük engel olduğunu da sözlerine ekledi.

Finlandiya halen AB üyesi ülkeler arasında en az Suriyeli sığınmacıya kapılarını açan ülkelerden birisi ve bundan dolayı komşusu İsveç'ten yoğun eleştiri alıyor.

1
 // 1
Adamlar tam hak hukuk adamı ya kendi vatandaşının vergisini şirketlerin teşviğine harcayıp hemde gelenleri ise yerleştirip birde vatandaşın vergisinden devlet parası yedirmiyolar takip ediyorlar denetliyolar yada denetleme çalışıyorlar işte bu konuda helal olsun.......
05 Eylül 2015 20:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler