YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Barzani'ye kalp krizi şoku!
Barzani'ye kalp krizi şoku!
31 Temmuz 2013 09:45
Irak Kürt Bölgesel Lideri Mesud Barzani ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani'nin akrabası Sami Şükrü Yunus Malatya'da vefat etti.

Erbil'den özel bir uçakla Antalya'ya giderken havada rahatsızlanan ve kalp krizi geçiren Barzani'nin yakını olan Sami Şükrü Yunus'u taşıyan uçak Malatya Hava Limanına acil iniş yaptı.

Havaalanı’ndan ambulansla Malatya Beydağı Devlet Hastanesi’ne getirilen Sami Şükrü Yunus (71) tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.Kalp krizi sonucu vefat eden Yunus'un yakını Faysal ve Nazım Yunus, Beydağı Devlet Hastanesi’nde cenazenin biran önce kendilerine teslim edilmesini istedi. İlgililer ise, cesede otopsi yapıldıktan sonra teslim edebileceklerini iletti. Bunun üzerine, Ankara ile telefon trafiği yaşandı. Ankara ile irtibata geçilmesi sonucu hastaneye Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de geldi.Polis'in de ifadelerine başvurduğu Faysal ve Nazım Yunus, cenazelerini tekrar Erbil'e götüreceklerini ifade ettiler.Beydağı Devlet Hastanesi Kampüsü’nden cenaze Adli Tıp Kurumu’na götürülüp otopsi yapıldı.

 

İHA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler