YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Barzani ümitsiz konuştu
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, Bağdat ile Bölgesel Yönetim arasındaki sorunların çözümü konusunda umutsuz konuştu.
Barzani ümitsiz konuştu
25 Aralık 2012 / 16:05 Güncelleme: 25 Aralık 2012 / 16:14

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, Bağdat ile Bölgesel Yönetim arasındaki sorunların çözümü konusundaki çabaların, Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin tedavi için Berlin'e gitmesinden olumsuz etkilendiğini belirterek, ''Sayın Talabani'nin sağlık sorunları nedeniyle bütün görüşmeler durdu, sorunların çözümü konusunda ümitli değilim'' dedi.

Süleymaniye'de Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) merkezini ziyaretinin ardından KYB 1. Başkan Yardımcısı Kosret Resul ve Başbakan Neçirvan Barzani ile birlikte kameraların karşısına geçen Mesut Barzani, Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin sağlığı ve Bağdat ile Bölgesel Yönetim arasındaki sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 KYB'nin yanında olduklarını dile getirmek için Süleymaniye'de bulunduklarını ifade eden Barzani, ''Şimdi aramızdaki staratejik anlaşmaya daha fazla ihtiyacımız var'' dedi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler