YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Baradey, Mursi'ye kurulan kirli tuzağı anlattı
Mısır’da askeri darbenin ardından Cumhurbaşkanlığı yardımcılığına getirilen ancak daha sonra istifa eden Baradey, “Mursi’nin haklı olduğu yerleri keşfettim” dedi.
Baradey, Mursi'ye kurulan kirli tuzağı anlattı
28 Ağustos 2013 / 13:55 Güncelleme: 28 Ağustos 2013 / 13:57

Mısır’da darbenin hazırlayıcılarından ve cuntanın eski Geçici Cumhurbaşkanı Yardımcısı olan Muhammed Baradey, ülkede halen “Mübarek rejiminin” mevcudiyetini koruduğunu ifade etti.

Devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye derin devletin tuzak kurduğunu söyleyen Baradey, Müslüman Kardeşler’in yaptığı hatalarla buna yardımcı olduğunu iddia etti.

Mısır’da 3 Temmuz’da yaşanan darbe sonrası geçici cumhurbaşkanı yardımcılığına getirilen ve daha sonra istifa eden Muhammed Baradey, ülkedeki son olaylarla ilgili açıklamada bulundu.

Mısır’da insanların çoğunun istifa etmesini bir kaçış olarak gördüklerine değinen Baradey, “Hâlbuki Mısırlıların bilmediği bir şey vardı. O da, 2011 devriminden 2 yıl geçmesine rağmen Mısır’da Mübarek rejimi halen devam ediyor. Ve Mursi’nin bazı yönlerden haklı olduğunu keşfettim. Zira ona tuzak kuran ve sunî krizler çıkaran derin devletin ta kendisidir. İhvan ise “büyük bir aptallıkla”, şu anda yürürlükte olan planın başarılı olması için bu Mübarek rejimine yardımda bulundu. Çünkü doğru zamanda, doğru kararlar alarak Mursi’yi doğru yönlendirmediler” dedi.

Hükümete ateşkes önerisi

Öte yandan Mısır’da Muhammed Mursi’yi destekleyen El-Gamaa el-İslamiya ile İslami Cihat, geçici hükümete ateşkes önerdi. İslami Cihat sözcüsü Muhammed Abu Samra, güvenlik güçlerinin gözaltılara son vermesi durumunda protesto eylemlerini sonlandırmaya hazır olduğunu açıkladı.

 

STAR

hayine dikat
 // mehmet pekmez
bunların oyunlar bitmez bu namusuzu daha öncede dünya gördü ama biz okadar safız ki yeni düzende tekrar rol kapmak için herşeyi yaparlar sankiobukumpasın dışındaymış gibi sakınoyuna gelmeyin yılan birmüs. bir delikten bir kere sokarmış...
29 Ağustos 2013 Perşembe 00:38
15:18
 // Oktay D Gezer
El Baradeyin günah çıkaran bu sözleri Türkiye'deki Gezi destekçileri ile Mısır ve Türkiye'deki Darbe destekçilerinin kulaklarına küpe olsun....
28 Ağustos 2013 15:18
14:19
 // ASIL HAİN
Bu çok bilmiş Nobel eşek'i her ne kadar da bazı doğrulara değinsede, bu onun hain olmadığını kanıtlamaz. Ya bu maymun ne kadar iki yüzlü biriymiş. Darbe kusursuz başarılı olsaydı yine bu şekilde ahkam kesebilirmiydi. Ülkende kalıp, neden Sisi ile mücadele etmedin, korkak tavuk!...
28 Ağustos 2013 14:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler