YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Banka soygununa güneş gözlüğü yasağı
Banka soygununa güneş gözlüğü yasağı
24 Ağustos 2013 11:50
ABD Bankaları son gunlerde artış gösteren soygunlar nedeniyle müşterilerini bankaya güneş gözlukleriyle girmemeleri konusunda uyardı.

ABD'de son yıllarda artan Banka soygunları, bu ülkede faliyet gosteren bankaların kendi güvenliklerini sağlamak konusunda yeni çözümler arayışına soktu. Washington eyaletinde başlatılan yeni uygulama ile banka kapılarına yapıştırılan uyarı levhalarında "Güneş gözlüğünü çıkarmadan bankaya giren müşterilerin potansiyel soyguncu muamelesi gorebileceği" konusunda uyarılmaya başlandı.

Güneş gözlüğü takmanın "kimlik gizleme amacı" taşıyabileceği ve şimdiye kadar gerçekleşmiş tüm soygunlarda, soyguncuların güneş gözlüğü kullandığından yola çıkan yetkililer, bu sebeple ABD'de güneş gözlüğü ile bankaya girmenin şüpheli davranış sınıfına alınmasına yol açtıgını belirtiyor.

Banka çalışanlarının güneş gözlüğu ile içeri giren müşterilerden tedirgin olduğunu ve her an bir soygunla karşı karşıya kalma korkusu yasadıklarını belirten yetkililer, başlatılan bu yeni uygulamanın yerinde ve isabetli bir karar oldugunu soyledi.

ABD'nin birçok eyaletinde başlatılan bu uygulama ile ABD vatandaşları artık bankaya girmeden, önce kapıda güneş gözlüklerini çıkarmak zorunda kalıyor.

Yeni uygulama karşısında Bankaların giriş kapısına yapıştırılan "Banka personelinin guvenliği için güneş gözlüğünüzü çıkarınız" yazılı tabelalarla müşterilerin bankaya güneş gözlüğüyle girmemeleri konusunda uyarılıyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler