YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Banka sahibine suikast
Banka sahibine suikast
30 Temmuz 2013 10:56
Malezya'nın beşinci büyük bankasının kurucusu ve sahibi Bahreynli Hüseyin Ahmad Najadi otoparkta silahla öldürüldü. Saldırıda eşi ağır yaralandı.

Malezya'nın beşinci büyük bankasının kurucusu Bahreynli Hüseyin Ahmad Najadi'nin silahlı saldırıda hayatını kaybettiği bildirildi.

Polis yetkilileri, silahlı kişi veya kişilerin otoparkta Najadi ve eşine yönelik gerçekleştirdiği saldırıda Najadi'nin olay yerinde hayatını kaybettiğini belirtti. Yetkililer, Najadi'nin yaralanan eşinin durumunun ağır olduğunu kaydetti.

Malezya'nın 5'inci büyük bankasının kurucusu olan Najadi'ye yönelik daha önceden de silahli saldırı girişimlerinin yapıldığı bildirildi.

Malezyalı Bernama haber ajansına göre Najadi Kuan Yin Temple binasının dışındaki otoparkta kendisini bekleyen üç kişi tarafından öldürüldü. Bir polis yetkilisinin belirttiğine göre cinayet sebebi iş ilişkili.

75 yaşındaki Najadi Malezya'nın en büyük bankalarından Arap-Malezya ortak sermayeli AmBank'ın sahibiydi. 200'den fazla şubesi olan banka Malezya'nın aktif bakımından 5. büyük bankasıydı. Ülkenin Ortadoğu'da iş yapan şirketlerine önemli iş kontakları sağlayan banka 1975'te kurulmuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler