YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Balkanlar'da kar yağışı hava hayatı olumsuz etkiliyor
Balkanlar'da kar yağışı hava hayatı olumsuz etkiliyor
31 Aralık 2014 18:54
Soğuk hava ve kar yağışı, Balkan ülkelerinde günlük hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Bosna Hersek'te hafta sonu başlayan kar yağışı yerini dondurucu soğuklara bıraktı. Hava sıcaklığı ülkenin bazı bölgelerinde sıfırın altında 23 dereceye kadar düşerken, buzlanan yollar ise trafikte sıkıntılara yol açıyor. Uluslararası Saraybosna Havalimanı'nda ise bugün sis nedeniyle Münih, Lyublyana ve Viyana uçuşları iptal edildi.

Bosna Hersek'in batı ve güneybatı kısımlarında ise şiddetli rüzgar etkili oluyor. Bosna Hersek Acil Yol Yardımı ekipleri, tipi nedeniyle yollarda kalan sürücülere yardım ederken, şoförlere araçları dikkatli kullanmaları, kış lastiği ve zincileri olmayanların ise yola çıkmamaları tavsiyesinde bulundu. 

Sırbistan'da ise gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 olarak ölçüldü. Kar yağışının aralıklarla sürdüğü ülkede, buzlanma nedeniyle araç trafiği olumsuz etkilendi. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da hava sıcaklığı sıfırın altında 11 olarak ölçüldü. Belgrad'daki Uluslararası Nikola Tesla Havalimanı'nda ise bazı ertelemeler dışında, hava trafiğinde sorun yaşanmıyor.

Kosova'nın başkenti Priştine'de ise bu sabah yapılan ölçümler, hava sıcaklığının sıfırın altında 12 olduğunu gösterdi.

Hırvatistan'da ise geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışı yerini rüzgarlı ve yağmurlu havaya bıraktı. Özellikle Adriyatik kıyılarında fırtına görülürken, en düşük sıcaklık sıfırın altında 10 olarak ölçüldü. Uluslararası Zagreb Havalimanı'nda da İstanbul, Rabat ve Varşova uçuşları iptal edildi.

Karadağ'ın da kuzey kesimlerinde kar yağışı sürerken, hava sıcaklığı sıfırın altında 16 dereceye kadar düştü. 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler