YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlık müsteşarını gönderdi
Bakanlık müsteşarını gönderdi
19 Ocak 2010 11:27
İsrail ile Türkiye ilişkilerini neredeyse kopma noktasına getiren "alçak kanepe krizi"sonrası, İsrail Dışişleri Bakanlığı, müsteşarını Türkiye'ye gönderdi

Türkiye ile İsrail arasında 'alçak koltuk krizi' yaşanmasına neden olan İsrail Dışişleri Bakanlığı, ilişkilerde normalleşmeye gidilmesi için bakanlık müsteşarını Ankara'ya gönderdi.

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman ve yardımcısı Danny Ayalon'un iki ülke arasında yol açtığı gerginlik üzerine İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, geçtiğimiz günlerde Ankara'ya gelmişti. İsrail'den yapılan özür açıklamaları ve Barak'ın Ankara ziyaretinde Büyükelçi Oğuz Çelikkol'a uygulanan muameleyi ''hata'' olarak değerlendirmesi ilişkilerde normalleşmeye doğru atılan adımlar olarak yorumlaşmıştı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Yossi Gal, iki ülke arasında yürütülen istişare toplantıları kapsamında Ankara'ya geldi. Gal'ın, Türk Dışişleri Bakanlığı'nda Müsteşar Feridun Sinirlioğlu ile yapacağı 13. istişare toplantısında Türkiye-İsrail ilişkilerinin yanı sıra bölgesel konuların da ele alınacağı öğrenildi.
 Gal, istişare toplantılarının ardından Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile de görüşecek.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler