YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlar Esed'in önünde yemin etti
Bakanlar Esed'in önünde yemin etti
13 Şubat 2013 07:49
Suriye'de 9 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen kabine revizyonunun ardından yeni hükümet ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 

Kabine değişikliğiyle atanan, maliye, çalışma, sosyal işler ve tarım bakanları, Devlet Başkanı Beşşar Esed'in önünde yemin ederek, görevlerine başladı. 
 
Yemin töreninin ardından hükümet üyeleriyle toplantı düzenleyen Esed, ''İçinde bulunduğumuz şartlar vatandaşın hükümetten beklentisini yükseltmiştir'' dedi. Esed, şöyle devam etti:
 
''Vatandaşlarımızın beklentileri, bakanlıklara ve devlet kurumlarına ek bir sorumluluk getirmektedir. Bu sorumluluğu olumlu bir iş enerjisine çevirmeliyiz. Suriye'yi hedef alan taraflar, programlı bir şekilde halkımızı hedef alıyorlar. Bu taraflar, vatandaşın düşünsel altyapısını da hedef almaktadır, bu tür hedef almalarla mücadele etmek için hepimizin çaba göstermesi gerekir.''
 
Öte yandan, Suriye Başbakanı Vail el-Halaki, Cumhurbaşkanı Esed'e güveni için teşekkür ederek, hükümetinin, halkın ihtiyaçlarını karşılamada çaba göstereceğini ve ''terörist'' grupların tasfiyesinde orduya her türlü desteği vereceğini vurguladı.
 
 
AA
 
Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler