YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanın 'dinleniyorum' isyanı
Kosava İçişleri Bakanı Bayram Recepi, başbakanla yaptığı konuşmaların dinlendiğini söyledi.
Bakanın 'dinleniyorum' isyanı
14 Eylül 2011 / 18:21 Güncelleme: 14 Eylül 2011 / 18:55

Kosova İçişleri Bakanı Bayram Recepi, "Başbakan Haşim Taçi ile yaptığı telefon görüşmelerinin yabancılar tarafından dinlediğini" ileri sürdü.

Recepi, Kosova Meclisi Güvenlik ve İçişleri Komisyonu toplantısında yaptığı konuşmada, eskiden BM Kosova Geçici Misyonu'nda (UNMİK) görevli bazı kişilerin ülkenin kuzey kesimindeki paralel Sırp kurumlarıyla işbirliği yaptıklarını söyledi.

Kosova medyasında yer alan haberlere göre,İçişleri Bakanı Recepi 2002'den bu yana telefon görüşmelerinin 9 yıldır birileri tarafından dinlendiğini belirterek, Avrupa Birliği Kosova Hukuk Misyonu'nun (EULEX) da "işin içinde birinin olabileceğini bildirdiğini" söyledi.

EULEX yetkililerine telefonlarının dinlendiği konusunda bilgi verdiğini kaydeden Kosova İçişleri Bakanı, kimliğinin belirlenmesi durumunda bu kişi veya kişiler aleyhine dava açacağını söyledi.

Priştine Başsavcısı Albert Lumezi olayla ilgili değerlendirmesinde, polisin bu durumda bilgi toplamak amacıyla harekete geçmesi ve soruşturmanın başlatılması gerektiğini söyledi. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler